şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı tayyip erdoğan, avrupa parlamentosu'nun (ap), türkiye ile avrupa birliği (ab) arasındaki üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulması çağrısı yapan karar taslağını kabul etmesiyle ilgili olarak "hani "diktatör" dediğiniz bir erdoğan var ya, bu erdoğan, bu zihniyete karşı diktatördür! ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir" dedi. erdoğan'ın konuşması sırasında dinleyeciler, ab'yi yuhaladı.
    -
    hanimiş diktatör?
  • dolar an itibari ile 3.46 tl. olmuştur.

biri şunu sustursun.
  • sanırım kıymetli cb'miz şu ayete atıf yapmak istedi:

"muhammed allah'ın resulüdür. beraberindekiler ise kâfirlere karşı şiddetli, kendi aralarında merhametlidirler"
    fetih/29
  • artık iyiden iyiye tanrı kompleksi geliştirmiş diktatör söylemi. hangi vasıfla kime merhamet ettiğini çok merak ediyorum. çomarlarına mı?
  • kendisine "diktatör" demektedir. bunu bas bas bağırmaktadır.

arkadaş, diktatör ifadesi tamamiyle negatiflik çağrıştıran bir tanım. bu ifadenin ülkenin başını ağrıtabileceğinin, bizi zor duruma düşürebileceğinin farkında değil mi?

tanım: ben diktatörüm diyen bir adamın cümlesi.
  • adam kendini allah sanıyor beyler. o çok affedicidir demiş resmen kendi için ahahahahaah.

kendini allah sanan kul.
  • "...muhakkak ki erdoğan, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder. her türlü fuhşiyatı, münkeratı, hayasızlığı ve zulmü de men eder. anlayıp dinleyesiniz diye, erdoğan öğüt veriyor."

"...bu erdoğan, bu zihniyete karşı diktatördür! ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir"

üslup olarak fark görebilen var mı? ben göremiyorum. sözün özü, ego patlaması yaşayan birinin demecidir. maalesef kendini allah sanmaya başladı.
  • rahmeti gazabını aşan, esirgeyen ve bağışlayan biricik reisimizin beyanı. o her şeyi hakkıyla blender.

akşam entrymizin farzını da eda ettik çok şükür.