şükela:  tümü | bugün
  • esnaf şakası bu. bir dünya bir şeyler alıyorsun, üç kuruş indirim yapıyor. akabinde de sanki beleşe vermiş gibi, çok iyi fiyata aldın ha, sakın kimseye söyleme tarzı şakalar yapıyor. tabi sen de ciddiye alıyorsun bunu, ta ki aynı ürünleri senden daha ucuza alıp bağıra bağıra fiyatını söyleyen birini görene kadar. inanmayın böyle şeylere. dikkatli olun. esnaf arkadaşlardan da özür dilerim, şakalarını açık ettiğim için.
  • eminönü, sirkeci, kapalıçarşı esnafının vazgeçemediği replik. genelde hiç bilmediğiniz bir ürün almaya çalışırken yaparlar. alacağınız şeye yabancıysanız, yani kadınsanız erkek ürünü, erkekseniz kadınlarla alakalı bir ürün seçmeye çalışıyorsanız size fiyatı "yaslama" cümleleri bu olur.

    bunu duyduğunuz anda yapmanız gereken şudur; ne aldıysanız bırakmak ve almamak. zira aldığınız şeyi muhtemelen %25-50 kadar piyasa fiyatının üzerinde almışsınızdır. yani bir bakıma doğru bir cümle. çünkü ulu orta söylerseniz pahalıya almışsın adamları tarafından itin götüne sokulmanız kaçınılmaz olur.
  • kesin kazık yemiş kimsedir ve arkadaşlarının kendisiyle dalga geçmesini istememiştir.

hesabın var mı? giriş yap