• beddua gibi... kendinden emin kişiler tarafından belli ki teoride eski olsa da pratikte olamamış sevgiliye söylenen şarkı. diğer taraf inkar eder tabi ne münasebet diye, ki doğaldır. şarkının sözleri çoğu kişiye yabancı gelmeyecektir tahminim, böyle şeyler olmaktadır zaten, değil mi ama... kim eskilerden birinin adı beklenmedik bir anda zikredildiğinde irkilmez, olmadık yerlerde olmadık zamanlarda böyle alakasız konular açan tanıdıkları yok mudur herkesin, onlara kıl olmaz mıyız hepimiz... allah belanı versin deriz de unutup geçemeyiz, çünkü bi kere akla düşmüştür bir şeyler, artık çok geçtir. birilerinin bedduası tutmuştur...

biliyorum bu gece beni düşüneceksin
    hatıralar bırakmaz sevdaların peşini
    dudaklarında bir an beni hissedeceksin
    yüreğin tutuşacak ince bir alev gibi

belki bir yağmur yağar
    belki bir şarkı geçer
    biri ismimi söyler
    birden sessizlik olur
    bir dost merak eder de
    ulu orta sorar ya
    birden irkileceksin

yanında benden yakın başka biri de olsa
    her şeyi inkar etmiş inandırmış olsan da
    ve ona duygulanmış sevdalanmış olsan da

belki bir yağmur yağar...
  • nilüfer'in esmer günler albümünde bulunan bir şarkıymış. yaranın kimde olduğu önemli değilmiş, unutanın da unutulanın da canını yakabiliyormuş alkolle beraber alındığında.
  • nilüferin insanı karmakarış eden şarkısı. düşünecek olan kimse, besbelli gecesi mahvolacak, belki tam toparlandım derken yine başa saracaktır. ama şarkıyı söyleyen için de durum pek parlak değildir. yana yakıla söylüyorsa bu şarkıyı belli ki o da unutmamıştır; şarkı ya da yağmur her ne ise geçen onun aklına da diğerini getirmiştir kendinden emin, kızgın, intikam içinde canını acıtmak istiyorken karşısındakinin, başkasının da olsan benden yakın olamayacaksın kimseye, yılmadan kemiren bir fare gibi hayalim kemirecek yüreğini, belki bir lanet gibi derken.
    ama ya doğru değilse düşündükleri; ya çoktan unutmuşsa diğeri? o yağmur, o şarkı, hatta o isim hiçbirşey ifade etmiyorsa artık? o zaman kötü işte, ne olursa olsun beni düşünecek diye kendinizi teselli etmeye çalışırken, intikamınızı almayı planlarken, tüm gece içiniz içinizi yerken o kendi alemindedir. bir kutuya konup unutulan, seneler sonra tesadüfen bulunan kırık dökük hatıra eşyaları bulduğunda nasıl gülümserse insan biraz buruk ama içi acımadan; işte öyle buruk bir tebbesüm olabilirsiniz onun için ancak.
    "sen de artık herkes gibisin" diye şarkı söylediğini duyarsınız; sığındığınız son kale de yerle bir olur.
  • aysel gürel yazmıştır bu şarkının sözlerini.
  • zamaninda kendini bile "kafandaki dusunceler" yuzunden zorla inandirdigin fakat aslinda senin ihtiyacinin sadece ne hissettigini "gercekten" anlayacak bir insan oldugunu ve bunun disindakilerin onemini yitirdigini unutmak istedigini fark edeceksin.

ve sen: bu gece uyumuycak, beni dusuneceksin. cunki ben senin gozlerinin ardinda, daha da derinde ne oldugunu sadece iki kadehinden sonra anlayabiliyorum.

sen, bu gece beni dusuneceksin cunki etrafina ormeye calistigin o surlarin arkasinda bir ic savas var ve kalbin, beynine darbe yapacak, o gurur surlardan asagi dusecek ve sen bu gece beni dusuneceksin, ben bekliyor olacagim.
  • biliyorum bu gece beni düşüneceksin
    hatıralar bırakmaz sevdaların peşini
    dudaklarında bir an beni hissedeceksin
    yüreğin tutuşacak ince bir alev gibi

belki bir yağmur yağar
    belki bir şarkı geçer
    biri ismimi söyler,
    birden sessizlik olur.

bir dost merak eder de ulu orta sorar ya
    birden irkileceksin

yanında benden yakın başka biri de olsa
    her şeyi inkar etmiş inandırmış olsan da
    ve ona duygulanmış, sevdalanmış olsan da

belki bir yağmur yağar
    belki bir şarkı geçer
    biri ismimi söyler,
    birden sessizlik olur.

bir dost merak eder de ulu orta sorar ya
    birden irkileceksin

sözlerinin daha önceden yazılmamış olmasına inanamadığım nilüfer şarkısıdır. bazı günlerin sonunda çok büyük anlamlar kazanır.

düzeltme: yazılmış daha önce sözler vallahi çok rahatladım.
  • beddua gibi şarkı.. amin..

"bir dost merak eder de ulu orta sorar ya
    birden irkileceksin
    biliyorum bu gece beni düşüneceksin"
  • banu kirbag'in da terennum ettigi, nilufer yorumunun kisiyi melonkolinin doruguna cikarttigi cok acayip bir sey.
hesabın var mı? giriş yap