şükela:  tümü | bugün
 • bir soru cümlesidir.
  ultraslan'ı bilmem de; galatasaray taraftarı bir çatıya ihtiyaç duymadan direnişteler. gerisi teferruat.

  not: fenerbahçeliyim. *

  edit: bilgilendirme. başlık başa kalmış.
 • gereksiz soru.

  fenerbahçeli orada, beşiktaşlı orada, galatasaraylı orada. halk orada.
 • lüzumsuz sorudur.

  galatasaraylı da oradadır. fenerbahçe grubundadır, beşiktaş grubundadır. hepsi türk bayrağı altındadır.

  boş muhabbete gerek yok.
 • bi işe yaramıyolar zaten. neyse ben gidip bi kızılay'a iniyim de çarşılı kardeşlerimle fenerbahçe diye bağırıyım.

  adettendir not: galatasaraylıyım

  tanım: ispiyonlanmama neden olan soru.
 • cevabı belki de birkaç gün önce radikal'de yayımlanan bir yazıda geçen şu bölümdedir:

  --- alıntı ---

  ultraslan’ın yolculuğu: soldan sağa
  galatasaray’dan olaylara karışan ‘ultraslan’ ise 2001’deki uefa şampiyonluğunun ardından orta sınıf solcular tarafından kuruldu ama çok kısa sürede milliyetçi ve muhafazakârların eline geçti. ülkü ocakları ve milli gençlik vakfı’nın etkisindeki gençler solu tasfiye ederken birlikte davrandı. daha sonra solcuların kurduğu bir tür underground örgütlenme olan ‘tekyumruk’ tribünleri politize edip ultraslan’ı gölgede bırakmayı başardı. bu grup ilk kez israil’in lübnan’a girdiği 2006’da “ali sami yen cehennem filistin cennet olsun” pankartıyla sükse yaptı. 15 ocak’ta yeni stadın açılışında erdoğan’ı protesto eden de bunlardı. ultraslan önce protesto edenleri protesto etti ama çok tepki alınca geri adım atıp hükümet yanlısı tutumundan vazgeçti ve apolitik davrandı. ancak ulusalcı ve milliyetçi unsurların da etkisiyle son olaylarda akp karşıtı isyan dalgasına onlar da katıldı.

  --- alıntı ---

  lakin bu aşamaya gelinmiş olması bile heyecan verici. belki de şu anda orada olmayanları fazla iplememek daha da iyidir.

  (bkz: bilemedim simdi)
 • muhtemelen ''evlerinde'' şeklinde yanıtlanabilecek soru cümlesi. bir galatasaraylı olarak iyi bilirim ki, bu adamlar sadece beleş bilet bulamadığı zaman ayaklanırlar, kimse başka bir şey beklemesin.
 • cevabi "herkes tek yumruk carsi'ya inerken, vamos bien be panpalar..." olan soru.

  edit: espiyonaj editi
 • (bkz: derdini sikeyim butonu) milletin derdine bak şunun derdine bak diye yanıtlanması gereken soru.
 • lüzumsuz soru
 • ulan benim gibi fanatik galatasaray'lı adamın bile; fener'lisi beşiktaş'lısı kolkola yürümek için can attığım, direnişin ilk gününde formam olmadan katıldığım gösteriden, takım muhabbeti yapanlardan nefret ettiğimi göstermiş olan luzumsuz soru.

  yazık lan senin hala o fanatik gözlerine. hala daha bu muhabbetten bile takım muhabbeti çıkarmaya çalışan beynine... galatasaray formamın isim kısmına çarşı yazdırmayı düşünüyorum. bu gibi adamlara müsade etmeyin dostlarım. bu adamların amaçları belli. hala daha tükürükler saça saça ultraslan diyor.
hesabın var mı? giriş yap