şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet geçmişe yolculuk yapmak farz oldu artık.

  --' recep tayyip erdoğan --

  dönemin başbakanı olan cumhurbaşkanı erdoğan ise, 2012 yılında türkçe olimpiyatları'nın kapanış finalinde yaptığı konuşmada fethullah gülen’e “ülkeye dön” çağrısını şu ifadelerle yapmıştı: “gurbet hasrettir. hasret bedeli çok ağırdır. biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz."

  -- bekir bozdağ --

  yargıdaki cemaat örgütlenmesine karşı eleştirilere 2011 yılında meclis kürsüsünden yanıt veren dönemin adalet bakanı bekir bozdağ, “fetullah gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır. bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. her şeyi de açık, devletin denetimi, gözetimi altında açık, her şeyi göz önünde…” demişti.

  -- hüseyin çelik --

  dönemin akp genel başkan yardımcısı hüseyin çelik de, cemaat’le ilgili eleştirilere, “cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış bunlar kargaları güldürür” diyerek yanıt vermişti.

  bunun örneklerini coğaltabiliriz...

  peki şimdi ne oldu? 15 temmuz'da kandirilanlar ( ilginç olan devlet yönetiyor bu sözü sarfeden) halkı kandırmakta hiçbir çekince görmezler. çünkü kulakları duymayan, gözleri görmeyen bir toplumu idare ediyorlar. bu yolda ilerleyen herkes en azindan çocuklarını göz önünde bulundurup tekrar gözden geçirmeli fikirlerini. lütfen özeleştiri yapalım. çünkü bu son şans...
 • sanıldığının aksine elebaşı fetoşun göz hapsinde tutulabilmesi için yapılan bir çağrıdır. yani ben en azından öyle düşünüyorum.