şükela:  tümü | bugün
 • bu işin başından belliydi zaten sonu, nevşin hanım aklı olan herkesin yapabileceği bir öngörü kullanmıştır. tıpkı aklı olan herkesin suriye dağılırsa sırada türkiye olur dediği gibi. daha öncesinde necmettin erbakan'ın suriye'de işler karışırsa sırada türkiye vardır dediği gibi. daha geriye giderseniz mustafa kemal atatürk'ün tüm öngörüleri bu yöndedir.

  tüm akıllı adamlar aynı şeyi görür, aynı sonucun olacağını fark eder. türkiye'de akıllı adam çoktur, bu öngörüde olan 10 milyon insan bulabilirsiniz asıl sıkıntı akıllı adamdan daha çok olan aptal adamdır. akla ve bilime önem vermeyen aptallar çok olduğu için göz göre göre kaçınılmaz sona yaklaşırız.

  edit: başlık gene başımıza kalmış, son zamanlarda sözlükte çok sık karşılaşır olduk bu durumla. başlığa yazıp sonra entry girilince kaçıyorlar. allahtan internette hiç bir şey kaybolmuyor.
 • nevşin hanım önce bir hdp sempatizanlığını bıraksın sonra konuşalım...

  onun dışında söylediği söz atatürk'ün ve atatürk'çülerin olmadığı bir coğrafya da gerçekleşebilirdi.

  ama atatürk'ün vizyonu ve inkilapları bizler tarafından savunulup sonuna kadar savunulduğu sürece yani atatürk'ü bağlı kaldığımız sürece kimse bizi ırak veya suriye yapamaz.

  hee nevşin hanımın atatürk'ü çok sevmediğini de geçmişteki 10 kasım paylaşımında da iyi biliyoruz... o yüzden söylediği hiçbir söz umrumda değil.