şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hafta başında gerçekleştirdiği saldırılarla 63 filistinli'yi şehit eden israil'den skandal bir açıklama geldi. irlanda kanalı rte' ye konuşan israil hükümet sözcüsü michal maayan, muhabirin 'neden gazzelileri vuruyorsunuz?' sorusuna, "bu kadar çok insanı hapse atamayız." dedi.
  kaynak
 • tevrat i okuyan herkes bilirki bu kitap yahudilere insan geri kalan herkese hayvan muamelesi yapar

  tevrat ta acik acik yaziyor.

  hatta kuran da allah in yahudileri nasil ustun kildigida yazar.

  o yuzden yahudilerin kendini ustun gormesi gayet normal. kuran bile yaziyor daha adam naapsin? sana saygi gosterecek hali yok. sana hayvan gibi davranmasi gayet normal.

  konuyla direk alakasi yok ama ayrica tevrat ta cennet ve cehennem kavramlari yoktur. yalnizca bu dunya vardir. buda size yahudilerin neden paraya zenginlige bu kadar duskun oldugunu aciklamaya yeter sanirim.
 • 6 milyon insani hapse atamayiz soylemiyle benzerdir.
 • holocaust’la ilgili her yıl 3647283828911 tane film çekip zırıl zırıl zırlayan bir halkın çoğunluğu tarafından normal görülen açıklama.

  seküler yahudileri bilemem ama yahudilik dininden referans alıp hayatını yaşayanların neden böyle davrandıklarını anlamak için tevrat’ın herhangi bir bölümünü okumak yeterli. mesela yeşu bölümünü okuyun. kim bu yeşu? bizim istanbul’da mezarı bulunan ve müslümanların da ziyaret ettiği yuşa peygamber. kasap mı peygamber mi belli değil. kadın, çocuk, yaşlı, esir demeden kestikçe kesiyor. hani kestikleri bir anlaşma mı bozmuş, suç mu işlemiş, yok. tanrı bir bölgeyi vaat ediyor, al halkını git oraya yerleş diyor. yuşa da temizlik yapıyor. kıt kıt kıt..

  bazı yahudiler nezdinde sinek kadar değeriniz yok. aynı fundamentalist yaklaşımı başka dinlerde de görmek mümkün.