şükela:  tümü | bugün
  • blutv'nin çok yakında etiketiyle kadınlar gününde tanıttığı yeni dizisi.
    teaser linki
  • kendi yolundan giden genç kadınlara ilham vermeyi amaçlayan elidor destekli belgesel serisi. blu tv ile birlikte hayatına güven ve hareket katan, kalıpları değiştirerek kendine farklı yollar çizen özel hikayeleri mercek altına alan 9 hikayeden oluşuyor. kadınların kendileri için oluşturdukları özel hikayelere inanan ve kendilerini keşfetme yolculuklarında onların yanında olmak isteyen bir ekip tarafından yarayılan ve bu nedenle de dokuz farklı genç kadının başarı hikayesinin anlatıldığı ve dokuz hafta sürecek bir serüven. bu kızın öyküsü

işte, cesaretleriyle herkesi kendilerine hayran bırakan dokuz başarılı genç kadın:

(bkz: mizgin ay)
    (bkz: begüm cana özgür)
    (bkz: karsu dönmez)
    (bkz: öykü baştaş)
    (bkz: süreyya karagöz)
    (bkz: gözde mimiko türkkan)
    (bkz: tuğçe akgün)
    (bkz: hülya doğan)
    (bkz: emel ernalbant)
  • 1. bölümünü az önce izlediğim belgeseldir. belki de son zamanlarda izlediğim en ilham veren, türkiye'de alışılmışı takip etmeden kendini yolunu tüm zorluklara göğüs gererek bulan güçlü bir kadının hikayesinin anlatan belgeseldir. campaigntr'nin de belirttiğine göre her hafta farklı bir hikâyenin anlatılacağı belgesel serisinde, dokuz farklı genç kadının başarı hikayesi anlatılacakmış.

toplamda dokuz hafta sürecek belgeseller, kendi hikayesini gerçekleştirmiş, kendi yolunu çizmiş her bir genç kadının yaşadığı serüven blutv'den ücretsiz seyredilebilir

umarım geleceği göremeyen, hayalleri olan ama toplumun ona dayattığı hayatta sıkışan bir çok genç kadına kendi yolunu bulması adına bir ilham olur bu belgesel.
  • bu ülke sınırları içerisinde yaşayan her genç kızın, var olma savaşı veren her kadının mutlaka izlemesi gereken belgesel -hatta bence kısa film- serisi. dün gece ilk 2 bölümünü izledim ve iliklerime kadar gururla doldum.

--- spoiler ---

o köylü kadınların sadece evlerinin içinde değil ekonomik hayatta da var olmaya başladıkları andan itibaren hem kendilerinde hem de eşlerinde yaşanan değişim inanılır gibi değil. ve bunu başaran korkmayan, engellere rağmen kendine yeni yollar arayan gencecik bir kadın.

ayrıca bence de rüzgarın kızı neymiş; rekor canavarı çok daha güzel.

--- spoiler ---

ellerinize sağlık blutv, umarım diğer onlayn yayın platformları da sizi örnek alır ve kadınlara ilham verecek böylesi çalışmalar artarak devam eder.
  • müziklerini çok beğendiğim belgesel tadında güzel bir çalışmadır. şarkıların kime ait olduğu yazıyor ancak kimin seslendirdiği yazmıyor. tahmin etmeye çalışınca aklıma sadece (bkz: serenad bağcan) gelmektedir. bilen, öğrenen birileri varsa ben buralardayım.
    edit: müzikler (bkz: hey douglas) tarafından üretildiğini ve serenad bağcan tarafından seslendirildiğini öğrenmiş bulunmaktayım. bu bilgi için @bizhaladeveyebiniyoruz a teşekkürler
  • blutv'nin ellerine sağlık, pırıl pırıl genç kadınların kıyıda köşede kalmış hikayelerinin herkese ulaşmasını sağlamışlar. belgeselin müzikleri, çekim kalitesi, kurgusu her şeyine bayıldım.

long live rekor canavarı. kıps.
  • varlığından bile haberdar olmadığım 9 başarılı kadını tanımama neden olan belgesel. gerçi içlerinden öykü baştaş’ı az da olsa biliyorum. hatta ülkede en popüler olan o galiba. öykü de model olduğu için muhtemelen. güzel iş olmuş.
  • şu topraklarda kadına olan saygının ne denli az olduğunu, hatta kadını yüceltmekten ziyade aşağılayan bir toplum olduğumuz bilinen bir gerçek. böyle işlerde aklımıza geliyor kadınların başarıları. kadınlar gününde kıytırık iki içerik girip kutlayan tonlarca marka varken, böyle uzun soluklu bir işe girilmesi erkek olduğum halde beni bile gülümsetti.
  • bu öyküleri okuyup hikayeleri dinleyeceğime, sokakta başıboş yuvarlanmakta olan tenekenin sesini dinlerim daha iyi. 3.sınıf mazlum edebiyatı ve ezik güzellemeleri yarışması jürisi değilim üzgünüm.
  • bu kızın öyküsü diye belgesel serisi yapmışsınız aylardır bangır bangır reklamı dönüyor jeneriğe baktım şimdi çalışanların %75i erkek lan bari tamamını kadınlara çektirseydiniz şunun bi tane kadın yönetmen, görüntü yönetmeni vs bulamadınız mı bunu çekecek.