şükela:  tümü | bugün
  • sayın çalışma bakanımız mehmet müezzinoğlu'nun cnn türk kanalında canlı yayında 24/11/2016 tarihinde saat 10:27 civarında yaptığı açıklam "tamama asgari ücreti arttırdık, maaşlara zam yaptık diyelim, o zaman ne olacak? bu krizin de bedelini 199, 99, 2099-pardon,- 2001 krizleri gibi yine millet ödeyecek. ancak sayın cumhurbaşkanlığımız önderliğinde, sayın başbakanımız, hükümetimiz ve ak-partimizi bunu yapmayacak."
  • abi nolur bir mezar bulup uzanayım, sizler de üstüme toprak atın. ben artık bu kadar aleni taşak geçilmeyi kaldıramıyorum.

tanım: bir büyük deha söylemi!

edit: dur lan jeton yeni düştü. hükümetten biri resmi olarak kriz olduğunu kabul etmiş. bu da bi şey anasını satayım. ama yine de toprak atmaya devam.
  • (bkz: sağlam ... olabilir ...nizi duvara verin)

edit1: şukela modunda benden daha yukarıda olan (#64284921) no'lu entry buraya daha çok yakışır. (bkz: fair debe)
    -------------
    abi nolur bir mezar bulup uzanayım, sizler de üstüme toprak atın. ben artık bu kadar aleni taşak geçilmeyi kaldıramıyorum.

tanım: bir büyük deha söylemi!

edit: dur lan jeton yeni düştü. hükümetten biri resmi olarak kriz olduğunu kabul etmiş. bu da bi şey anasını satayım. ama yine de toprak atmaya devam.
    96 24.11.2016 10:42 ~ 11:17 lordejder
    --------------

edit2: ekşi destekten aradılar hukuksal sıkıntılar olabilirmiş.
    siz mesajı aldınız. fetö'den diyolla...
  • türkiyedeki muhaliflerin sıçtığının göstergesi olan söylem

bunların kimi millet diye belledikleri malum
  • (bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

attığımız her adımda, aldığımız her nefeste sizin yaptıklarınızın bedelini ödüyoruz zaten. sen onu doğuda şehit olan bir evladın ailesine gidip yüz yüze söylesene bi bakalım. var mı o maça sende? anca duvara konuşmayı biliyorsunuz anasını satayım. saraydan inen buyruk gibi.
  • diye bağırdıııııı....
    çiftliğindeee aaaaaliiii baaabaaanııııııınnnn
  • (bkz: kanada'ya göçmek)

olabildiğince uzaklara gidelim beyler yoksa durum vahim.
  • daha fazla bu millet ne ödeyebilir ki. canımızı mı alacaksınız diyeceğiz ama o da oluyor.

memlekette huzur denen hiçbir şey kalmadı. insanlar aptallaştı, birbirine karşı düşmanca tavırlar sergiler oldu, kimsenin kimseye tahammülü yok. sokağa çıkmaya korkar oldular. gençler desen ülkeden nefret eder hale geldi, yarınlara, bugüne dair hiçbir umut yok. herkes ülkeden siktirip gitme derdinde. tüm bunların dışında sevgili devlet büyüklerimiz hala bizim gözümüzün içine baka baka taşak geçiyor.

imla : düzeltme için (bkz: cappari) teşekkürler.
  • kriz yok ehonomimiz çok eyi.

yahu bunlar değil mi zamanında ''ekonomik kriz yok bizi teğet geçti'' diyenler.
    bunlar değil mi ''akp olduğu sürece. allah'da yanımızda olduğu sürece ekonomik kriz olmayacak'' diyenler.

nerede ehonomimiz çoğ iyiciler.
    nerede köprü yaptı diyenler.
    nerede ''zamanında ekonomik krizden ülke çok çekti'' diyenler.
    nerede ahaberciler.
  • kriz olduğunun resmi olarak dile getirilmesi bakımından önemli bir sözdür.