şükela:  tümü | bugün
 • insanlar batila inanmayi teknolojiye tasimislardir artik
  bu tur bir maili atan kisiyi anlamak bir yere kadar mumkun ancak bundan medet uman ve diğer 10 kişiye "valla, benim dilegim gerceklesti sizin de gerceklesebilir ... " diye baslayan bi maille forward layan kisiyi anlamak pek mumkun degildir. *
 • zamanında içinde arapça birşeyler yazıp altınada "bu mektubu on kişiye gönderirsen hede hödö..." şeklinde not yazan mektupların teknolojik versiyonu.
 • "bu maili 10 kişiye gönderirsen, mailleri senin götüne sokarım.. ne lan bu, geçen sana gönderdiğim fantezi maillerini de göndermişsin 10 kişiye, cümle aleme rezil oluyorum vallaha... ne güvenilmez, ne pis insanmşsın be!" tarzında bir serzenişin başlangıç cümlesi.
 • batil inanclarin elektronik ileti$im agini nasil sardiginin acik gostergesidir. dombililik ve taoculukla e$deger bir zihniyete hizmet ettiginden, buyuk olasilikla sozluk camiasinin gulup gectigi mail grubudur bu.
 • okunmadan silinmeye mahkum maillerdir. göndereni görüldüğü yerde ıslak havluyla dövülmelidir.
 • bir zamanlar posta kutularına bırakılan

  "bu mektubu 20 kişiye postalamazsan götünde basur, suratında çıban çıkar"

  mektuplarının teknolojik versiyonlarıdır.
 • batıl inançları olan internet kullanıcılarını ağına düşüren ve yakınlarınız tarafından inbox.ınızın gereksiz şeylerle dolmasına sebebiyet veren lüzumsuz maillerdir.bu mailleri birbirlerine yollayan insanlar şaşırtıcı bir şekilde hayatlarında sürpriz gelişmeler olması için bu maillerden medet ummaktadırlar.şayet kötü bir dönem geçiriliyorsa bir anlık gafletle send tuşuna basmak suretiyle kendilerini rahatlatırlar.son günlerde dolaşan bu maillerin en ilginçleri dini içerikli olanlardır.örneğin:

  "her kimbunu okursa..baskalari icinde okumasi gerekmis. o, o gün icin o kisiye cennet de yer yapacakmis. ve her kim bu msja inamayacak olursa, o da cenettden kovulacakmis. bi fakir bu msji kopyalayip baska insanlara dagittiginda dilegi yerine gelmis.ayrica s.a bunlarin dogru olduguna inandirmak icin su sözü demis : bunlar dogru degilse, gercek bi müslüman gibi ölmeyeyim! peygamber efendimiz bunlari demis: oruc tutun, günde bes defa namaz kilin, hirsizlik yapmayin ve fakirlere yardim edin..her kim bu msji 35 kez kopyalayip dagitir olursa, 3 gün icerisinde mükafatlandirilacakmis. biri bunu yapmis ve firmasindan 300 (bisey) almis..biri inanmamis ve oglu ölmüs, bi baskasi yarin yaparim demis, fakat ölmüs. lütfen bunun yalan olduguna inanmayin! "

  (bkz: meger bunca zaman bosa yasamisim)
 • gunumuzde yasanan bir cok felaketin sebebidir bu mail'ler. zira bir cok insan artik bunlari fwd etmemektedir. bu da buyuk doga felaketlerine, yanginlara savaslara yol acmaktadir. lutfen eger kendinizi dusunmuyorsaniz insanlik adina bu mail'leri fwd edin. bakarsiniz msn'i beles yaparlar?

  (bkz: umut dunyasi)

  simdi gidip hic tanimadiginiz yazarlarin zamaninin otesinde entry'lerine 17 sukela verin. 23 dakika icinde dilekleriniz gercek olacak. bunu yapmayanin pornosu cikti, adnan senses'le karsilikli gobek atmak zorunda kaldi.

  valla!