şükela:  tümü | bugün
  • barış mitinginde halay çekilirken söylenen türküdür.patlamanın da tam bu esnada gerçekleşmesi büyük ironi.
  • (bkz: tevafuk)
  • barış(!) mitinginde atılan slogan.

yemezler aslanım. derdiniz ney çok iyi biliyoruz.
  • meydanı kana bulayanları hatırlatmak için atılan slogandır. bir kere de araştırmadan yazmayın şuraya yavşaklar.
  • olm siz aptal mısınız?

https://www.youtube.com/watch?v=mv_4p5maff0

kanlı pazar türküsünün neden yazıldığını bilmeyen gerizekalılar.
  • kimin kanının üzerine yakılmıştır bir bilseniz, ah puştlar, bir bilseniz.

yine kanlı meydan, yine kanlı meydan.

yine ölen biz, yine ölen biz.
  • (bkz: ellerinde pankartlar)

eğer söylenenin ne olduğunu bilmiyorsanız bir aratmaya bakar. 'bu meydan kanlı meydan' diye aratsanız tam metni, ne için yazıldığı vs. hepsi çıkıyor.

büyük ihtimalle, internet sitesinde (bkz: 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama) haberini türkünün söylendiği halay videosu üstüne tam da bu sözler söylenirken patlama oldu şeklinde haber vermeyi uygun gören (bakmayınız) yeni şafak isimli gazetenin okuyuclarını da göstermiştir.
  • bi gün çaylaklıktan çıkarım da görünür umuduyla yazıyorum bu entriyi ama isterdimki hemen yerine ulaşsın. şu sloganın 1 mayıs 77 ye ithafen yazılan bi türküden ya da her ne haltsa ondan ithafen alındığını söylemiş bi tanesi, çanakkale türküsü gibi düşün yani demiş. hayır bakıyorum da ne meydan taksim meydanı, ne tarih 1 mayıs, ne de işçi ve emekçinin hakkı savunuluyor. hayır burda ölen gençlere üzülmedim değil, meselenin onlarla da alakası yok ama bilgisi olmadan burda saçma sapan fikirler de belirtmeseler keşke. neyse sinirim geçti gibi, du bakalım.
  • her eylemde atılan slogandır, yakılan türküdür. kanlı pazar'ı unutturmamak için okunur, güzel de türküdür hani.

ancak bazı cahil cühela takımı, böyle acı bir olayın ardından yakılan bir türküyü bile sanki gövde gösterisi yapılıyormuş gibi yansıtmaya çalışır.

sonra da birçoğu akp seçmenine koyun der. hakiki koyunları ekşi sözlük'te görüyorum.