şükela:  tümü | bugün
  • spotify'da sıkılmışlığımı gidermek için podcast arayışına girdiğimde karşıma çıkan, kurumsal hayatlarında ayrılan iki çocukluk arkadaşının, kendi kuşaklarının sesi olmak için başlattığı podcast serisinin adı. ilk podcastlerinde çeyrek hayat krizi (bkz: quarter life crisis) ile yüzleşip bununla başa çıkmak için birtakım önerilerde bulunuyorlar.
  • tespit yağmuruna başlıyorum.
    t1) her bölümde normal ses tonuyla konuşurken bir anda ikiniz birden kahkahaya boğuluyorsunuz ya hani, o andan sonraki 2 gün kulağımız duymuyor bizim, bilin istedim.
    t2) son bölümlerde her dakikada yanan bir çakmak sesi farkettim. bir dakikada sigara içip yenisini yakmıyorsunuz herhalde. tek farkeden ben değilimdir. sevgiler.
    t3) başarılı, özgün bir iş yapıyorsunuz. tavsiyem konuk almamanız yönünde, işin ruhu bozulmaz, yayın da günlük sohbet havasına dönmez.
  • iki arkadaşın paylaştığı podcast.

berbat diyemesem de, kötü.

girişteki müziği o denli sesli yapmanın, sohbetin herhangi bir yerinde, ortadan çatlayacakmışçasına kahkaha atmanın, herhangi bir konuda sinirlendiniz veya komik olsun istediniz diye küfür söylenmenin amacı nedir? yapmayın, rica ediyorum.

konu seçimleri ise gayet güzel, ilgi çekici. bunun dışında kendini dinletecek bir özelliği yok.
  • "hayat dediğimiz şeyin kurallarını kim koydu? milyonlarca sperm arasından sgk'lı olmak için mi birinci geldik? her gün zincirlikuyu'da aktarma yapan bir insan kim olduğunu keşfedebilir mi?" sorularıyla başlayan, spotify podcast serisi.
  • sadece geyik yaparak içerik üretmeyen, bittiğinde insanı bir kaç dakika sessizce düşünmeye iten güzel bir oluşum. ses sorunu ilk bölümlerde beni de rahatsız etse devam eden bölümlerde çözülmüş gibi. umarım bozmadan devam ederler.
  • bir podcast bağımlısı olarak sevdiğim ilk 5 podcast'ten biri. aynı zamanda sunuculardan/konuşmacılardan biri lise dönemlerimden arkadaşım. o zamandan beri görüşüp konuşmasak da dinlemek hoşuma gidiyo kendisini. sohbet muhabbet tadında ama güzel ve düşündüren konuları ele alıyolar.