• kalabalık insan grupları içinde, bir kitapta, sinema filminde ya da tv programındaki insanların, bünyelerinde hangi uyarıcı ya da uyuşturucu maddeyi bulundurduğunu tahmin etme oyunu.
    alakalı olarak; (bkz: bu neyin kakası)
  • okan bayulgen kimi programlarında, telefonla katılıp iki kelimeyi bir araya getiremeyen, salyasını sümüğünü tutamayan izleyicilere "arkadaşlar ne kullanıyorsanız lütfen bana da getirin diyerek" aslında kibarca bu soruyu sormaktadır.
  • (bkz: tribe girmek)
  • 90'lı yıllar gençliğinin jargonundan.
  • artık soylene agiz burun dalma istegi uyandiran kelimeler butunu. s*kimin kafası. tobe tobe.
  • arkadaşlık ettiğim bir sürü hırbo dişi ve erkeğin anlayamadıkları davranışlarım ve keyiflerim üzerine umarsızca sarf ettikleri cümle.

yaşamı boyunca standart zevklerinin esiri olmuş, belirli espri kalıplarıyla devinim yaşayan bu arkadaşlarım anlam veremedikleri ince zevklerimle karşılaştıklarında hep bu siktimin cümlesini kurardı bir ara, bu neyin kafası diye. neyin kafasıymış, söylesem anlayacak sanki mal. böyle sırf anlam veremediği bir şeye çemkirmek için bu cümleyi kurduğu için beni deli etmeyi de başarabiliyordu bu kişiler. nefret ölçütlerimi zevkle arttırıyorlardı. ancak ve ancak bu sordukları sorunun sinirimi ne kadar bozduğunu anlayamayacak kadar kıt olmaları da cabası.

nietzsche'nin bir takım düşüncelerini yorumluyorum kafada, insanları inceliyorum kendimce o halde, bu neyin kafası. massive attack dinleyip call of duty mw2 oynuyorum trip bir şekilde, bu neyin kafası. mushroom triplerini düşünüp sürreal resimlere bakınıyorum internette, bu neyin kafası. buneyinkafası da kafası. ananın kafası sik kafalı, ananın kafası.
  • "yomadafakası" olarak cevaplanabilecek söz öbeği.
  • (bkz: başı)
  • "sus otur" demenin bir başka yolu. çok fazla kullanılıyor. üstüne de "ne içtiysen ben de istiyorum" deniliyor. yemek üstüne tatlı gibi.

düz adam kendini yine belli ediyor orda da. düz işte. dümdüz.
  • arkadaşımın kız arkadaşı; şenlik dönüşü konuşmalarından rahatsız olup bu kalıbı kendilerine söyleyen concon ağızlı bir kıza kollarını açarak "oroyin içtim!!"* diyerek altına sıçırtmıştır. bu kalıbı kullananlara var gücünüzle gözlerinizi pörtleterek, yüksek sesle saydırın. yavaş yavaş tornaya geleceklerdir.
hesabın var mı? giriş yap