şükela:  tümü | bugün
  • çevreden sıkça işitilebilecek bir söz.
  • 35 yıldır yaşıyorum böyle bir söz hayatımda hiç duymadım.
    genelde yılbaşında bırakıyorum diyorlar.
  • siyah paketleri beğenmeyen, sigaralarin tadının değiştiğini söyleyenlerin kullandığı cümle.
  • sigarayı bırakmak istiyorum ve günde 2 paket içen bir tiryakiyim. dün sağlık merkezine gittim ilaçla bırakmayı denemek için ve ilaç yok ne zaman gelir bilmiyoruz dediler. madem bu kadar bırakmamızı istiyorsunuz o halde bu ilaçlar konusunda mağdur etmeyin. şimdi ilaçsız bırak o zaman diyenler olacaktır ama ben uyanır uyanmaz 3-4 sigara içen ağır bir tiryakiyim. umarım hepimiz bu zehirden tez zamanda kurtuluruz.
  • (bkz: yarın erken kalkar yaparım) gibi bir şey.
  • 'pazartesi rejime başlıyorum'un kardeşi, 'spora başlıyorum'un kuzeni.
    bitmeyen paket icat etmişler sanki, elinden düşmez.
  • bu sözü kendime ilk verdiğimde ahmet necdet sezer cumhurbaşkanıydı, en son verdiğimdeyse vikipedi kapatılmıştı sanırım (çok olmadı). öyle bir şey işte.

henüz beceremediğim ama becermek zorunda olduğum 3 şeyden birisi de sigara. sigara ve interneti mutlaka ama mutlaka (en azından) azaltmam gerekiyor. sigarayı günde 7-8'e düşürdüm ama internetin sigaradan bile beter olduğunu yeni yeni anlıyorum. umarım aklım başıma gelir.
  • böyle söylemekle hiç bir zaman birakamazsiniz. bırakmaya niyetiniz varsa paketiniz dolu bile olsa bırakırsınız yeterki kafada bitirin. 20 yıl ve günde 1 paket içerken ansızın gelen bir kararla dolu olan paketi çöpe atmamla beraber 2 aydır tek bir tane içmedim...
  • 45 gün önce söylediğim söz.