şükela:  tümü | bugün soru sor
  • etyen mahçupyan'ın ifadesi imiş.

rs fm'de yayınlanan yavuz oğhan'dan bidebunudinle programına konuk olan karar yazarı etyen mahçupyan, "20 yıldır refah partisi'nden başlayarak hep ak parti'ye oy veren biri olarak söyleyeyim, bu parti, benim oy verdiğim ak parti değil artık" dedi.

"aslında eski ak parti yok. 2015 başından adım adım gelen, 2016 kasım seçimlerinden sonra hızlanan hele ki 15 temmuz darbesi sonrası tamamen kendini bulan bir başka ak parti var ve bu eski ak parti'ye hiç benzemiyor. eski ak parti açısından baktığımızda şu anda olanlar çok yadırgatıcı zaten. davutoğlu bir özlem belirterek eleştirel bir bakış sunmuş. ama gerçekçi bakınca o eşiği çoktan geçmiş bir parti görüyoruz. böyle bir kaygı olduğunu hiç sanmıyorum. hele cumhurbaşkanlığı seçimi gibi 50+1 oy alacaksanız herkese ihtiyacınız var. referandum sürecinin de gösterdiği gibi ak parti seçmeninin bir kısmının 'hayır' deme ihtimalini düşünürseniz şimdi onlar cumhurbaşkanı seçiminde de 'hayır' diyecekler belki. o yüzden başkalarına ihtiyacınız var ve o başkaları da size muhtaç. 20 yıldır refah partisi'nden başlayarak hep ak partiye oy veren biri olarak söyleyeyim bu parti, benim oy verdiğim ak parti değil artık."

https://tr.sputniknews.com/…verdigim-ak-parti-degil
  • bu hrant dink'i öldüren türkiye mi yoksa etyen baba? beslediniz canavarı şimdi kontrolünü iyice kaybettiniz öyle mi?

al sana "halk iktidarı"
  • o da bişey mi. bizim hiç oy vermediğimiz akp bile değil, daha beteri.
  • ... ve sen bunu düşünemedin?

siyasal islam hangi ülkeyi abad etmiş ki bizimkini edeceğini düşündünüz gerçekten hayret ediyorum!

tanım: işe yaramaz boş bir beyan. başkanlık seçimi için gerekli ortam hemen hemen hazır zaten. senin eskiden verdiklerin yetti de artmıştır bile. sana gerek yok artık.
  • mevcut akp seçmeni de elini vicdanına koyup 2003 deki akp ile şimdiki arasındaki uçurumu görmesi gerek.

akp'nin yönetiminde geçen her gün ne yazık ki ülkemizi daha geriye taşımaktadır.
  • arabada şahsen duydum bunu.
    sağınızda solunuzda araba kullanırken birden sövmeye başlayan birini görmüşseniz muhtemelen o bendim.
    sen bunu nasıl göremezsin falan devrini geçtik artık ya, suratlar eşşek derisi. ne uğraşıcam hala.
  • ya arkadasim ne secimi secim mi kaldi sanki.

en son muhursuz oy pusululari olayindan sonra bu secimin hilesiz hurdasiz olacagina inanan var mi?
  • aydını, cahili, muhafazakarı, yandaşı fark etmeksizin hepsi benzer cümleleri söyleyecekler. biz de bu sığırlar yüzünden arada kaynıyoruz.

daha lisedeyken, çok da bir şey bilmezken, feto'nun nasıl bir din istismarcısı olduğunu, müslüman olduğuna bile inanmadığımı dilimden geldiğince anlatmaya çalışırdım. bunlar aydınlanmaya daha yeni yeni başlıyorlar. aydınlanırken de bizi karanlığa mahkum ediyorlar.

içinde atatürk olan her yeri kapattılar. liyakatsızlık alenen, korkmadan yapılıyor. sunulan belgeye yalan, videoya montaj, şehide kelle, vatandaşa amq dediler. adamlar mühürsüz oyları bile göz göre göre evet saydırdılar. başkanlık seçiminde boş oy pusulasını bile kabul ettirirler. pardon siz hangi akepeye vermiştiniz ?
  • "öcalan nadir insanlardan birisi, çok prestijli, karizmatik, gerçekten bir rehber ve lider" diyen akp'nin akil adamı mı söylemiş bunu?