şükela:  tümü | bugün
  • laik sistem karşıtlarının başlattığı karma eğitim karşıtı ‘islam’ın kızına kız üniversitesi’ kampanya için ifam kurucusu ihsan şenocak ın beyanı. aslı "bu topraklar allah’ın izniyle aslına dönecektir" lakin biliyorsunuz sol framede görünmeme sorunsalı sebebiyle bu şekilde açıldı başlık.

beyefendinin knuşmasından dikkat çeken kısımlar:

"müslüman kadınlar, efendimiz zamanında da ayrı ortamlarda okumuşlardı. kadınların özgürlükleri adına müstakil eğitim daha doğru bir yöntemdir. insanların buna saygı göstermeleri gerekiyor. bu tür eğitim daha başarılıdır. "

"bu islami bir emir olmakla birlikte, insani bir tercihe saygı gösterme meselesidir. bu topraklar allah’ın izniyle aslına dönecektir. burası robert’te okuyanların değil, bu milletin topraklarıdır. kudüs, mekke, medine adına bu millet burada bin yıldır bekçilik yapıyor. bu kardeşlerimizin babaları bu topraklarda şehit oldular"

kaynak falan vermiyorum, kaynak yeni akit, hit kazandırmak istemiyorum, isteyen arayıp bulsun google da.

eyyorlamama gelirsek, bu toprakların özü sizin o kafanızda tahayyül edip ıslak hayaller kurduğunuz o islam devleti değil, hiç bir zaman da olmadı. bu topraklar 1000 medeniyetin geliştiği serpildiği birbirine katkıda bulunduğu topraklar, sen kimsin ki gelip hezeyanlar üzerine kurulmuş hayali bir kültüre indirgeyebiliyorsun bu toprakların özünü? bu topraklar osmanlı döneminde dahi hoş görüye sahipti, kim olduğunu sanıyorsun da bir grubu bu vatanın gerçek sahibi ilan ederken diğer bir grubu dışlayıp ötekileştiriyorsun?

bu toprakların en büyük düşmanları sağcısı, solcusu, her türden milliyetçisi ve yobazıyla senin kafandaki insanlar oldu, bize en büyük zararı senin gibi ancak ayrıştırarak, ötekileştirerek varolabilenler verdi.

kız üniversitesi bahane, yobazlık şahane.
  • (bkz: o kadar aslına dönmek ki, parayı yeniden icat etmek)
  • biz helen artıklarını en son izmir'de denize döktük sanıyorduk ama yanılmışız ne yazık ki.
  • kız erkek demeden vakıf yurtlarında çocuklara hallenenlerin kafalarının sadece bel altı çalıştığına örnek olabilecek yeni demeç.

(bkz: işte bunlar hep seks)
  • bu toprakların aslı hangisi?
    osmanlı mı? yoksa diğerlerinden biri mi? neye göre bu asıl?

hititler
    frigyalılar
    lidyalılar
    urartular
    iyonyalılar
    sümerler
    babiller
    asurlular
    akadlar
    romalılar
    selçuklular
  • müstakil eğitimin neresi başarılıymış?

ergenlikte gençleri sapkınlığa yöneltmekte içe kapatmakta tabulara boğmakta epey başarılı bence.

müstakil eğitim meslek liselerinde ve imam hatiplerde var ve onların akademik başarıları sınavlarda ahlaki durumları da park ve kuytularda ortada.

meslek lisesi travmalarını çoğu kişi topluma iş hayatına karışınca hatta belki orta yaşta ancak bünyeden zihinden atıyor.
  • palavradan ibaret boktan daha değersiz laf (bok gübre olarak kullanılabilir)

daha önce yazdım yine yazacağım. bu toprakların aslı siz değilsiniz!!!

sizler yalnızca hormonlu~uzatılmış bir iktidarın tadını çıkaran kıl kurdu ve tenyalarsınız. orduevine alınmadığı için koca türk ordusuna kinlenip içine fetöcü dolduran, askerde tokat yediğiniz için ya da bileğinizin hakkıyla adam gibi bi bölüm okuyamadığınız için amerikan-fetöcü-arap taşağı yalamakta bir sakınca görmeyen, "devlet benim olsun da batarsa batsın!" diyen asalaklarsınız.

bu toprakların aslı hiç bir zaman islam olmadı. hoşgörü oldu, paylaşmak oldu, anlayış oldu.

ermeniye-ruma-eşcinsele-kürde-aleviye-yezidiye yaşam hakkı tanıyan, bir ekmeği hepsine birden bölen anlayıştır bu toprakları yaşatan. sizin iğrenç mezhepçi-çıkarcı-köpekleşmiş anlayışınız değil.

selçuklu-osmanlı-cumhuriyet bu ekmeği hakça bölüştürdüğü sürece~ayrım gayrım yapmadığı sürece kazandı. ne zaman ki ayrım-gayrım başladı o zaman çöküş başladı.

siz bu toplumun kanserisiniz ve bir gün sizleri kesip çıkaracağız hiç dönmemek üzere tarihin çöplüğüne atılacaksınız. siyasal islam kaybedecek, ihvan-müslüman kardeşler kaybedecek, rabiacılar-arapperestler-ümmetçiler kaybedecek.

bilimden yana olanlar-özgürlükten yana olanlar-gerçek demokratlar kazanacak.

(bkz: vallahi sizi sileceğiz)
  • desene bu topraklar hellenistik dönem yunan egemenliğine geri dönecek.
  • bu toprakların aslı şamanizmdir. biri beyefendiye tarih kitabı versin de türklerin müslüman olmadan önce aya, yıldıza, güneşe, ateşe taptığını öğrensin