şükela:  tümü | bugün
 • demin grup toplantısında recep tayyip erdoğan'ın abdullah güle söylediği söz.

  --- spoiler ---

  işte erdoğan'ın açıklamaları:

  - (abdullah gül tartışmaları) geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna dikkat etmelidir. bunlar ak parti olarak milletimizle birlikte verdiğimiz hayati mücadelede en küçük desteklerini görmediğimiz, karşı saflarda silüetleri beliren kişilerdir. bununla ilgili sesiniz çıkmayacak, evet-hayır referandumu yapılıyor, bakıyorsunuz birileri de 'hayır' için kampanya yürütüyor. kulislerde, şurada burada. şimdi de kendilerinde söz hakkı görüyorlar. kusura bakmasınlar. bu birlikteliği, beraberliği, dayanışmayı zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. biz bu yola çıkarken ahdederek çıktık. bu ahitle çıkarken de sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar. bu süreçte bize düşen geçmişteki hatalardan uzak durmaktır. tüm teşkilatlarımızın bu konuda güç birliği içinde olduklarını görmekten memnuniyet duyuyorum. hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor.
  --- spoiler ---
 • devamında da, "partide yer almayanların konuşmaya hakkı yoktur," lafının geldiği söylem.

  ben abdullah gül'ün yerinde olsam, "partinin kurucularından biriyim, çatır çatır da konuşacağım! sayın erdoğan mı beni susturacak? denesin görelim!" derdim. bakalım ne kadar ileri gidebiliyor...
 • erdoğan konuşmasında, "bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. ve bu yola bu akitleşme ile çıkarken de şunu bir defa çok iyi bilmemiz lazım. sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. ama bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar" dedi.
 • trenaja maruz bırakılan kişiler hakkında söylenmiş bir sözdür.