• devamında da, "partide yer almayanların konuşmaya hakkı yoktur," lafının geldiği söylem.

ben abdullah gül'ün yerinde olsam, "partinin kurucularından biriyim, çatır çatır da konuşacağım! sayın erdoğan mı beni susturacak? denesin görelim!" derdim. bakalım ne kadar ileri gidebiliyor...
  • partiyi babasının malı olarak gören ve halk sayesinde (bkz: ferasetine güvenilen cahil halk) bunada hakkı olan bir adet genel başkanın beyanıdır..zamanında gül ü kullanmıştır o yüzden çokta şaapmamak lazımdır..ancak kendileriyle ilgili düşünce özgürlüğüne sıra gelince (bkz: iki ayyaş) mangalda kül bırakmayanlar partinin kurucularının en küçük uyarısına bile tahammül edemiyor..zamanında siyasi yasaklıydın falan filan diye abd menşeili bu partiyi gül e kurdurdular,sanada (bkz: bop) eşbaşkanlığı gibi muazzam bölücülükte bir görev vaadettiler ve bu sayede hem malum ülkelerde tiraj ın hemde cebindeki paran arttı (bkz: yüzüklerin efendisi)...baktın ki yolun sonu yavaş yavaş görünüyor,abd,ona bağlı ülkeler ve gözünü biraz olsun açan halk senin koltuğunu sallıyor başlıyorsun etrafa saldırmaya..(bkz: bahçeli) sayesinde enkaza dönen bir partiden gelecek üç beş oy a muhtaç hale geldin,aslında hdp nin sana oy vereceğini bilsen 2.(bkz: çözüm süreci) ni şak diye başlatırsın,ama halk bunuda artık yemez değil mi?
    not: (bkz: abdullah gül) den medet uman muhalefet partilerinin aklına tüküreyim !!
  • erdoğan konuşmasında, "bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. ve bu yola bu akitleşme ile çıkarken de şunu bir defa çok iyi bilmemiz lazım. sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. ama bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar" dedi.
  • trenaja maruz bırakılan kişiler hakkında söylenmiş bir sözdür.
hesabın var mı? giriş yap