şükela:  tümü | bugün
 • fetullahçı felaketini atlatma yolunda hızla ilerlemekteyiz. başkanlık sisteminin gelmesiyle birlikte fetullahçı tasfiye daha da derinleşecektir ve kökleri kazınacaktır. meselemiz fetullahçıların tehlikesi değil, asıl mesele fetullahçıların ortaya çıkmasını, büyümesini ve bu kadar destek bulmasını sağlayan asıl tehlike:

  kemalizm.

  kemalizm kurucu lider atatürk'ün adını kullanarak bu ülkenin vatanseverlerini sindirmeye çalışan bir grup azınlığın kurduğu dindir. atatürk'ün fikirlerini savunduklarını söyleseler bile aslında kesif bir inönücülük kokarlar. atatürk'ün taban tabana karşısındadırlar.

  kemalizmin kürtleri, dindarları, azınlıkları, sosyalistleri ve gayrımüslimleri sindirme politikaları en nihayetinde fethullah gülen'in ve hareketinin bu topraklarda ortaya çıkmasına, büyümesine ve desteklenmesine imkan sağlamıştır. kemalist zulümden bıkan ve artık nefes alamayan vatansever halk kendilerini iyi insanlar olarak tanıtan bu iki yüzlü fetullahçılar tarafından kullanılmıştır. halk adeta ölümü gösterip sıtmaya razı edilmiştir.

  daha basit anlatayım. kemalistlerin kendileri dışındaki herkese zulmetmeleri fetullahçıların ortaya çıkışının ve bu kadar büyümelerinin en birincil sebebidir. adeta bu adamlara mecbur edilmiştir mazlumlar.

  dolayısıyla fetullahçılar gider lütfullahçılar gelir kemalist zulüm ve kafa yapısı bu ülkede barındıkça. ne zaman ki bu atatürk düşmanı kemalist kafa bu ülkeden temizlenir, o zaman bir daha fetullahçı ya da benzeri yapıların neşet etmeyeceğinden emin olabiliriz.
 • geldi yine seküler saksocusu
 • bu ülkede kemalizm tehlike değil,tek çözüm yoludur bunu hepimiz bilmediğimiz için gelen geçen memleketin anasını sikiyor,sonra da mahalle yanarken saç tarayan orospular türeyip kemalizme bok atıyor.
 • yazar: lord eddard stark

  konu kilit.

  yazmayın artık şu adamın başlıklarına.
 • puhahadsagagagadgagagadafdfasf

  cevap verecek halim kalmadı doğrusu.

  şimdi "fetöcü"leri kemalizm mi hortlaşmış. peki şu "ne istediler de vermedik" diyen, kandırıldık diyen, chp önerge verdiği için reddettik aslında hataymış diyenler de kemalistler miydi?

  hadi onu geçtim ülkede 14 yıldır iktidarda kemalistler vardı da benim mi haberim yoktu.

  diğer taraftan tüm o dava süreçleri, silivri komedyası, içeri alınan kemalistler değil miydi?

  kemalizm kadar taş düşsün kafana.

  fetöcüler götürsün seni

  ensar vakfında kucaklarda dolaşasın...
 • komodo ejderinin oldukça ilginç özellikleri vardır:
  buradaki kaynak tan alıntıdır
  komodo ejderi'nin ısırığında yılana benzer bir zehir bulunur. bu zehir kurbanlarını şoka sokar, kanın pıhtılaşmasını engeller, kan akışının hızlanmasına, böylelikle kan basıncının düşmesine ve bilincinin kapanmasına neden olur. ayrıca komodo ejderi avını ısırdıktan sonra hemen yemeyebilir, avı zaten girdiği şok sonucu öleceğinden daha sonra geri dönüp beslenebilir.

  komodo ejderi, memelilerle beslenmesi ve sık sık insanlara da saldırmasıyla tanınıyor.

  aynı zamanda dişi komodo ejderlerinin içinde erkek üreme hücresi oluşturacak bir kısım bulunur ve bu kısım zor durumlarda kullanılarak dişinin kendi kendine üremesini sağlar. yeni doğan komodo ejderleri kendi başlarının çaresine bakmak zorundadırlar ve pek çoğu savunmasızdır. bu yüzden çoğu yavru ilk yıllarında pek çok yırtıcıya, yamyam yetişkinler dahil, yem olurlar. yavrular yetişkinliğe kadar olan sürelerini daha güvenli ve potansiyel av olan böceklerle dolu ağaçlarda geçirirler. yavruların yetişkinliğe ulaşması 1-2 yıl sürer ve yetişkinliğe ulaştıktan sonra genellikle 50 yıl yaşarlar. yamyamlık, hemen her şeyi yiyebilme ve yüzme yeteneği komodo ejderlerine adada hayatta kalma şansı sağlar; fakat aslında bu tür şu anda adada soyu tükenmiş bir pigme fil türünü avlamak üzere evrimleşmişlerdir. komodo ejderlerinin soyu insan baskısı yüzünden tehlike altındadır. kolayca yayılabilmelerine rağmen insanların onların adalarına yerleşmesi, komodo ejderlerini ve onların avlarını avlamaları türü soy tükenmesiyle karşı karşıya getirmiştir. ortalama bir sürüngene göre oldukça zekilerdir. yalnızca birkaç hayvanat bahçesinde ve doğal parklarda görülürler. türü ehlilleştirmek imkansız ve tehlikelidir.
 • http://www.logicalparadoxes.info/ adresinden alıntıdır:

  "the problem of the specious present

  nihilism is the view that nothing exists. there are different kinds of nihilism; one can be a moral nihilist, for instance, holding that morality does not exist, or a religious nihilist, holding that god does not exist. the problem of the specious present supports a universal nihilism, the view that nothing whatsoever exists.
  in order for something to exist it must have duration, it must exist for a certain amount of time. to say that something exists for no time at all, that at the very moment that it comes into existence it also passes out of it, is to say that it doesn’t exist at all. unicorns exist for no time at all; so do square circles. things that exist for no time at all don’t exist. in order for something to exist it must have duration.
  the past and the future do not exist; they are not there, in the world. perhaps the past once existed, and perhaps its effects can still be seen in the world today, but the past doesn’t exist now; if it exists now, then where is it? and perhaps the future will exist one day, but it doesn’t exist yet; again, if it exists now, then where is it? the past and the future clearly do not exist; the universe consists only of the gap between them, the present.

  how large is the gap between the past and the future? what is the duration of the present? a minute? a second? a nano-second?
  clearly the present does not last as long as a minute. a minute consists of different temporal parts. first comes its beginning, then its middle, and then its end. each of its parts occurs at a different time. if its beginning is present then its middle and end are future. if its middle is present, then its beginning is past and its end is future. if its end is present then its beginning and middle are past. if the present lasted as long as a minute then it would consist of past, present, and future elements, but that would be absurd; the present must be wholly present.

  the same, though, could be said if the present were of shorter duration, lasting only a second, or even only a nano-second. in either case, the present would have temporal parts: a beginning, a middle, and an end. if its beginning were present then its middle and end would be future. if its middle were present, then its beginning would be past and its end would be future. if its end were present then its beginning and middle would be past. if the present has any duration at all then it consists of past, present, and future elements, but that, as i said before, would be absurd.

  the present, then, has no duration; there is no gap between the past and the future.

  it has already been seen, though, that to say that something has no duration is to say that it does not exist. the present, then, like the past and the future, does not exist.
  if there is neither past, nor present, nor future, though, then what is there? nothing.

  nothing exists at all. universal nihilism is true."
 • sigara içmek sağlığa zararlıdır. başkalarının yanında içerek onları zehirlemeyin. kahve için. soda için. bunlar da yetmediyse su için.
 • biliyor muydunuz zebralar beyaz üzerine siyah çizgilidir.