• hazirlanan stickerlarin italyada uretildiginin ortaya cikmasiyla enteresan bir boyut daha kazanmis olan kampanya.
  • ali taran tarafından bulunmuş. sözde halkın moralini yükseltmek amacıyla sağa sola yapıştırılacak bir slogan.
    (bkz: ali taran)
    (bkz: cingen bos kalinca cocugunu colugunu sikermis)
  • allahım back to the past..
    yerini enflasyonla topyekün mücadele'ye bırakmış slogan.

liseliler/üniversiteliler/yüksek lisanslılar vb. bilmez, dsp liderliğindeki koalisyon hükümeti enflasyonla mücadele.....allam yazamıcam..koca 15sene çöpe gitti ya la..
  • insanlari aptal yerine koymanin en yüzeysel ve salakça hali
  • şöyle bir amblemle 2001 sonbaharında devletin ekonomiyi canlandırmak için başlattığı bir tüketim hareketinin sloganıydı. bana anımsattıkları; kutuplaşmaların, toplumsal kinin bugünkünün yanında hemen hiç olmadığı, ülke-vatan-bayrak gibi değerlerin eli palalı çomarların, kartopu oynuyor diye adam öldüren katillerin, devleti-milleti soyan hırsızların, çocuk tecavüzcüsü şerefsizlerin ve bunların koruyucularının tekelinde olmadığı, bu kavramlara hassasiyet gösteren kitlenin cahil parti militanlarının dışında daha geniş bir kesimi kapsadığı yıllardı. milli takımın avusturya'yla dünya kupası play-off maçları oynadığı dönemdi tam. teknik direktör şenol güneş, forvetlerimiz hakan şükür'le ilhan mansız'dı. hepimiz milli takımı tutardık, bugünkü gibi kişiler ve kulüp takımları üzerinden bölünmemiştik. avusturya'ya da beş çekip dünya kupası'na gitmiştik zaten. güzel günlerdi lan... belki de ben çocuk olduğum için öyle geliyordu biraz ama gene de güzeldi. keşke yine öyle olabilsek...
  • bugün covid19 için ülkenin başkanı tarafından başlatılan (bkz: milli dayanışma kampanyası) sayesinde aklıma düşen slogan.

bu slogan sonrasi akp nin göreve geldiğini da hatırlıyorum.

belki de ilerleyen yıllarda bu hükümetin de son nefesinin bugün başlatılan kampanya olduğunu konuşur bugünleri yad ederiz.
  • katılan mağazalarda büyük indirim oldugundan dolayı pek hoş bir olay gibi gözükse de üstüne 10 koyup 2'sini düşüren türk esnafı için elbetteki seve seve olur dedigim çaba, hebe...
  • (bkz: ss kuralı)
  • "acaba afganistan ile savasmamız mı gerekiyor, cepheye elif elif füze mi götürmeliyiz, aç kalıp sağlıklı yaşama alternatifleri mi geliştirmeliyiz**, nedir yani, otobüse binemeyip yürüyerek de iş görüşmelerine gitmek zorunda mıyız nedir? niyedir?" şeklindeki soruların* kaynağı kampanya. ışıklarımızı kapatalım daha iyi, hem de saatlerce ki az elektrik faturası odeyelim, sabit ücretlere gücümüz yetsin.
  • ali taran tarafindan reklam ku$aklarinda yayinlanmak uzere hazirlanmi$, tv kanallari tarafindan rastgele ve kendi kafalarina gore kullanilan slogan. "acaba 10 kasim haftasi da onun icin mi?", "yok yok kesin mac yuzunden" gibi diyaloglari gundeme getirmi$tir.
hesabın var mı? giriş yap