şükela:  tümü | bugün soru sor
  • böyle bir söz öbeği var, kişi bunu söylediğinde haksız durumları kişinin lehine çevirebileceğini düşünüyor.

çoğu müslüman olan ülke veya islam ülkesi gibi benzer çeşitleri de mevcut.

en yakın örneği otobüsü namaz kılmak için durdurmak isteyen vatandaş.

öncelikle şunu söyliyim bu ülkenin yarısına yakını deist. bundan haberleri yok ayrı. bunlar "günah/haram ma yapıyoruz işte" diyen insanlar. namaz kılmazlar ya da cumadan cumaya kılarlar. alkol kullanırlar. oruç tutmazlar. ama müslümanız derler.

namaz kılan, oruç tutan falan insanlar da bu ülkede genelde hırsız veya dolandırıcıdır. kendilerini tüccar zanneden çakallardır. insan yerine konmaması gereken, muhattap olunmaması gereken güruhtur.

başlığa konu olan cümlenin en çok tırtladığı nokta ise bu ülkenin laik olmasıdır. yani kural ve yasalar herhangi bir dine değil akla uygun hazırlanır. makul bir denge kurulmaya çalışılır.

özetle bu cümle tamamen anlamsızdır ama karşı da koyamazsınız çünkü buna karşı koyduğunda müslümanlar tarafından linç edilirsin. mesela otobüste vatandaşı biri kalkıp bu cümleye karşılık olarak "bananr kardeşim bu otobüs tarifeli, varacağı yer ve zaman belli, ben ona göre bilet aldım. müslüman da değilim. paramın karşılığında bana vaad edilen hizmeti istiyorum" gibi akıl dolu bir cümle kurarsa otobüsün çoğunluğu bu adama saldırır. aslında onlar da otobüsün adamı beklemesini istemez ama bu cümle sonrasında onlar da namaz kılmaya kalkışır. çünkü milletimiz salak. akıldan uzak.

son olarak bu ülkenin çoğunun çoğunu sikim. ölseler üzülmem. güzelim memleketin içine ettiler.