şükela:  tümü | bugün
 • gelecek vaadeden k1 sporcusu. muay thai tekniğini kullanan, temel yapı olarak çeviklik ve dayanıklılık oranı üst seviyede olan bir dövüşçü. kaoklai kaennorsing ile aynı özelliklere sahip.
 • asıl adı sombat banchamek olan, geleneksel muay thai sporundan gelip k1 kurallarına uyum sağlamış, buna rağmen dayanamayıp dirseğinin ayarını bazen kaçırsa da başına bu zamana kadar ringde bir iş gelmemiş 1982 doğumlu dövüşçü. arka arkaya yaptığı supersonic combolarıyla bilgisayar oyunu karakteri izlenimi bırakır her maçta kendisinde.

  bu arada buakaw beyaz nilüfer* anlamına gelmekteymiş.
 • çelik gibi bacaklara sahip taylandlı sporcu.

  http://www.k-1.co.jp/…weight=&weight2=&index=buakaw
 • efsanedir.inanılmaz bir kondisyona sahip muay thai dövüşçüsüdür. rakiplerini kondisyonuyla ezer. ( bildiğin ezer) robottan dövüşçü yapsalar bunun gibi bişey olurdu herhalde.

  http://www.youtube.com/watch?v=78ndo4brtdk

  linkteki maç 2009 k1 70 kg finali. rakibi andre dida . kendisi şu anda ufcde dövüşmekte. box tabanlı , yumrukları çok kuvvetli. yani boş değil.
  maç 6:20 de başlıyor . esmer olan buakaw, beyaz tenli ise andre dida.

  nitekim andre dida, maçın 40. saniyesinde sol kroşeyle, buakaw'ı knockdown ediyor. buakaw ilk roundu sendeleyerek güçlükle bitiriyor. ( bu arada 3-5 tane daha sağlam yumruk yiyor ki bu yumruklardan herhangi birisi çoğu sporcuyu knockout edecek seviyede) insanlar şokta. herkes buakawın maçı kaybedeceğini düşünüyor. rakibi sersemleyen buakawı bitirmek için sağlı sollu yumruklarla girişiyor.

  ama sanılan olmuyor. rakibi buakawı dövmekten yoruluyor, fakat buakaw dayak yemekten yorulmuyor (nerdeyse yumruk yedikçe güçleniyor) ve diğer roundlarda üstün bir maç sergileyerek , maçı puanla kazanıyor.

  100lerce dövüş maçı izlemişimdir. box-kickbox-muay thai-mma . ilk roundda ayakta duramayacak hale gelip de maçı çeviren sporcu görmedim. çevirmesi de şansa bir yumrukla değil, bildiğin ezerek çeviriyor. disipliniyle-kondisyonuyla.
 • tekmeleriyle bir muz ağacını önce ortasından kırıp sonra toprağa bağlı olan- kalan kısmını da kıran adamdır aynı zamanda.

  merhum muz ağacı
 • kendisi dövüş sporlarının "zidane"ıdır. bir insanın her tekmesi, her yumruğu, her dizi kısacası her hareketi bu kadar mı zarif olur. gıcık olduğun bir adamla aynı odaya koy, otur izle bir demlik çayla birlikte. özellikle k-1 dönemi müthiş seyir zevki verirdi. k-1 organizasyonunun iflasından sonra bir süre ortalıkta görünmese de anlaşılan ringlere geri dönmüş, facebook grubundan yeni maçlar paylaşılıyor. buakaw banchamek kendisi olur, ismi farklı diye şaşırmayın sakın. taylandlı esmer kardeşlerimiz çalıştıkları salonun adını reklam gibi isimlerinin yanına alırlar. anlaşılan eski salonu yamuk yapmış abimize, kendisi de ringlerden uzak kalmak pahasına bir süre çalışmamış. buna rağmen glory, mma, ufc gibi saçmalıklara bulaşmayarak, muay thai sporunu para için yapmadığını kanıtlamıştır bu güzide abimiz.
 • (bkz: öküz)