• (bkz: inci çayı)
  • geçen tea co’da içtiğim tuhaf çay. pipetten her çekişinizde son sürat yutağınıza hücum eden, minik, tatlı ve yenebilir baloncuklar var içinde, boğulmanıza sebep olabilir yani dikkatli içmek lazım.
  • özledim, hemde çok özledim. keşke istanbul'da alabileceğim bir yer olsaydı ve 10 gün daha beklemek zorunda olmasaydım. classic, caramel, chocolate, oreo çeşitleri güzel tarolusu korkunç (bildiğin şekerle karıştırılmış hindistan cevizi tadı) bir tada sahip.

(bkz: elbet bir gün buluşacağız)
  • tapioca bubble tea ile popping bubble tea’nin karıştırıldığı ve orijinal tapioca bubble tea’ya karşı bir önyargının oluşmasına sebep olan başlıktır. nişantaşında yeni açılan mekanda baya baya iyi yapıyorlar. oraya dadanmış durumdayım son zamanlarda. (tapioca fanatiğiyim. yumuşak yumuşak:)))
  • (bkz: inci çayı) asya ülkelerinde ve tumblrcılar arasında bayadır popi olsa da bizde bilinmeyen içecek türü. baloncuk gibi olan tapioca incilerini bir tür meyve sanmıştım, meğer nişastadan yapıyorlarmış. içeceğin dibinde mini mini baloncuk inciler oluyor, hüp hüp çekiyorsunuz. fazla hızlı çekip dişinde patlatmak ayrı bir zevk veriyor.
    kadıköy modada poppin' bubble tea var orası tatlı bir dükkandı. yeni açılmıştı ben gittiğimde o yüzden çoğu aroma gelmemişti. tekrar denemek istiyoruum *pop* *pop*
  • bubble tea, inci çayı ya da baloncuklu çay... adı her neyse. normalde pek böyle antin kuntin şeyleri deneyip beğenecek biri değilim. filtre kahve, ice latte, çay vs. bilindik şeylerden şaşmayan düz adam sami olarak, ilk defa dün denedim ve hoşuma gitti. baloncukların üzüm gibi tadı var. bu baloncukların herhangi bir zararlı bileşeni ya da yutmayla ilgili riski var mıdır bilmiyorum, fakat ben beğendim.
  • cookshopta içmiş bulunmaktayım. patronla içilmeyecek içecekler #1
  • allah başka dert vermesin.
  • cookshopta içip beğendiğim eğlenceli içecek ama sırf bunu içmek için de gidilmez öyle matah bir olayı yok.
  • popping olanini artik dunkin donuts'in bile satmaya basladigi icecek.
hesabın var mı? giriş yap