• ekmeğinin peşinde bir grup. gezi süreci ve devamında grup elemanları ayrı ayrı sosyal medya hesaplarından ne kadar sert muhalifler olduklarını ifade eden paylaşımlarda bulundu. hele ali güçlü şimşek, eşantiyonu gaye su akyol gazlı, "çalışanlar bir hafta işe gitmesin" tarzı söylemlerde sınır tanımadı. gel gör ki bu tayfanın tatlı suya dayanamayan anarşistliği, çıkan albümleri ardından epey kıçlarında patladı. zira kelin barında yani babylon'da albüm lansmanı yapmak, yine kelin parsayı toplayacağı one love festival 13'lerde sahne almalar falan ne kadar çapsız muhalifler olduklarını gösteriyor. ekmeğinin peşinde bir grup, evet ama ekmek kelin kıçından akıyor bu tür grupların ağzına.
  • müziklerinde cilekes'in samimiyeti bulunmayan grup. ayrica solistlerinin yersiz ozguveni iticilik boyutundadir.
  • kaygısız bir şekilde kafalarındaki müziği yaptıklarını düşündüğüm adamların grubu.

görkem karabudak adlı, yetenek kusan adamın öyle güzel bir sesi var ki geri vokaldeyken bile tüm iliklerime işledi adeta. geri vokal olmak için fazla iyi. ali güçlü şimşek adlı dostumuzun da güzel bir sesi var* ama görkem'inki gibi spesifik bir sese sahipken ali'yi seçmezdim ben sanırım vokal olarak. evet, seçmezdim. ali de görkem de* çilekeş'ten bu yana çok geliştirmişler kendilerini. çok daha eminleşmişler. keşke şu halleriyle histeri çalışmaları ruhunda bir şeylere girişselerdi diye aklımdan geçirmeden edemedim. şimdiki şarkıları da dinlenilmez şeyler değil ama gerçekten hepimizin zihnine işleyecek işler ortaya çıkarabilecek müzisyenler için yetersiz sanki.

adamlar, albümlerinde* cidden istedikleri şeyi yapmışlar bu da hissediliyor her türlü. kasıntı kasıntı değiller hiç. bu da güzel bir şey düşününce. hatta belki de en önemli şey bu. bugün dünya tersine dönüyor isimli eserlerini bir ayrı beğendiğimi de belirtmekte fayda görüyorum. bir de klavye... klavyeyi aşırı güzel kullanmışlar sanki. evet, söyleyeceklerim bu kadar.
  • çok iyi referansları var, oda kendileri.
    adamlar çilekeşmiş anasını satayım. daha yeni öğreniyorum.
  • parçaları birbirinden keyifli, güzel tınılarda olmuş.

şunu da anlamadım açıkçası, çilekeşi adamlar geride bırakıp yenilenip gelmişler. geride bırakmamak, tartışması bize mi kalmış alla sen. hem tarzlarını değiştirdikleri için isimlerini değiştirmek de iyi olmuş. bunun sebebini de kulaç isimli parçalarında anlatmaya çalışmışlar bence;

"bir sen daha var
    içindeki beni kovalar
    içinde bir ben daha var
    içimdeki seni kovalar"

lisede çilekeş dinler dururdum. çilekeş'in yeri ayrı benim için. artık bubituzak'ın da.
  • bu gece babylon'da ilk albümlerinin lansmanını yaptılar. çalacak şarkı kalmayınca da ikinci albümden şarkılar çaldılar.

"ama en az bi bi sene dinlemeyin bunu bi daha çünkü ikinci albümde bu" diye de uyardılar.

görkem aynı anda hem klavye hem bas çalıp; bi yandan vokal yaparken bi yandan da rakı içiyordu. boş kaldığı anlarda da havada bateri çaldı. öyle de bir adam.

sonuç olarak güzel bir albümü ve şarkıları var. konser de eğlenceliydi. bir sonrakine denk gelirseniz gidip görünüz.
  • nasıl beceriyorsam her seferinde "tübitak-uzay" olarak okuduğum ve bi müzik grubuna ait olduğu iddia edilen isim..
  • çilekeş isimli vasat grubun, elemanlarını değiştirmeksizin enstrümanları takas ettikleri ve iç sirkülasyonu büyük bir kararlılıkla sürdürdüğü sanırım 17. projenin adı.
  • tek düze ve aynı, bir süreden sonra hep aynı şarkıları dinlediğimi düşündüğüm hissini veriyorlar, sözlere odaklanayım, allengirliği anlayayım falan deseniz de pek bir sik anlayamayacağınız grup.
  • myspace sayfalarında bir boka benzemeyen parçalar olan ama kemancı açılışda birbirinden güzel parçalarla sallana sallana eşlik ettiğimiz türlü müzik insanları.
hesabın var mı? giriş yap