• bu müdahale şöförün iddasına göre sadece korna çaldığı için gerçekleşmiştir. dolmuşçuların trafikteki terörünü hepimiz biliyoruz ancak korna çaldığı için yapılmışsa haksız müdahaledir.

https://instagram.com/p/bjqggnzl4su/

edit: müdahale olacakmış
  • mevzu halk olduğunda ortada polis yok ama işin ucu kendilerine dokunduğunda kraldan daha çok kralcı olduklarını görüyoruz.

sevilmeyen iki meslek grubu, gücü, yetkisi fazla olan diğerine zulüm ediyor.
  • dinsizin hakkından imansız gelir demek isterdim ama vicdanım el vermedi.

yaşadığım 6-7 farklı şehirde baya bi dolmuş şoförü ile muhabbetim(oturup konuşma anlamında bu, dolmuş içinde ayak üstü konuşma değil) olmuştur. sadece 1'i ile adam gibi konuşulabilirdi. o yüzden dolmuş şoförüne ne olduğu pek umrumda olmasa da diğer taraftaki kendini bi bok sanan güruhun ortadan temizlenmesi gerektiğini düşündüğüm için şoför arkadaşa üzüldüm.

kornayı geçtim. adam anana sövse, o kişiyi adam gibi içeri alacaksın. bu nedir amk? değnekçilerden farkı yok adamların. belki de türkiye'nin kalite olarak en boktan güruhu adamlar ama sanırsın padişah çocukları.
  • az bile yapmışlar. izmirde çoğu dolmuş mafya, trafik magandası.
    insanların hayatını riske atmaktan çekinmezler.
    bornova dolmuşları son 10 yıldır çok bozdu.
  • videodaki dolmuş şoförü arkadaşın tip her türlü ahlaksızlığa, kabalığa, suç işleme potansiyeline müsait yalnız..
  • izmirde dolmuşlara ağır denetim şart. deli deli kullanmaları yetmiyormuş gibi aracın kapasitesinden fazla insan alıp polisin olduğu yerlerde eğilin komutuyla işin içinden sıyrılıp insan hayatını tehlikeye atıyorlar. eğilin diyince de millet gerçekten yapıyor bunu ahahaha. bir de kural ihlalinde yakalandıklarında çirkeflik yapanı çok gördüm. telsizle birbirlerine polisin nerde olduğunu haber vermeler falan. bildiğin çete hepsi. polis de bıkmıştır bunlardan.
  • umrumda bile olmayan müdahale. izmir'i bilenler anadolu caddesinde, altınyolda dolmuşçuların neler yaptığını bilir. dün hızlı akan trafikte, orta şeritte bile yolcu alan dolmuşçu gördüm. daha da konuşmaya gerek yok.
  • ınsanların tipine göre suç analizi yapan embesiller doluşmuş başlığa.. o halde, sende benimle yan yana geldiğinde tipsiz kalacağın için, suç oranın benden fazla öyle mi ? cehalet kokuyorsun.. sahip olduğun egoyu yesinler senin.. video açık ve net ; polise direniyor ve mukavemet ettiği için o şekilde indiriyorlar.. polis kerelerce kimliğini söyleyip,inmesini istiyor.. başka zaman taksiciye, minibüsçüye ana avrat küfür eden tipler , şimdi duyar kasmışlar.. nabza göre şerbet.. ohal var ülkede ve polise karşı bu şekilde mukavemet yapamazsın.. haklıysan da iner, adam gibi konuşursun..
  • dolmuşçulara 6 ayda bir uyuşturucu kontrolü yapılsın, uyuşturucu kullananların ehliyetleri iptal edilsin gibi bir yasa çıkarsa izmir'de üç beş tane dolmuşçu kalır. bu adamlar toplumda kan emen parazit gibi yaşıyor. trafikte sizi istediği gibi sıkıştırabilme, laf atabilme, korna ile taciz edebilme hakkına sahipler. karşılık verdiğiniz anda dayak yemeniz işten bile değil.
    şirinyer'de oturuyorum. bu adamların kornaları yüzünden anacadde üzerinde yürümek mümkün değil.
    tekerlekli sandalyeli, bebek arabalı insanlara bile yaya geçidinde yol vermiyorlar. kırmızı ışıkta durmak gibi bir kural yok bu adamlar için.
    evimden çıktıktan 50 metre sonra dolmuşa binip tek vasıta bornovaya gidebiliyor olmama rağmen sırasıyla otobüs, izban ve metroya binip üç vasıta ile gidiyorum sırf bu asalaklara para kazandırmamak için.
    tekrar söylüyorum bu adamlar toplumun kanayan yarasıdır. diğer şehirleri bilmem ama izmir'de acilen dolmuşçu terörüne bir çözüm bulunmalı.
  • (bkz: emniyet amirine silah çekmek)

bir şu başlıktaki amirin tutumuna bakın; bir de dolmuşçuyu yaka paça indiren polislere bakın.
    mesleki tecrübe budur işte.

not: dolmuşçu muhtemelen kornaya abanıp sinirlendirdi polisleri. fakat sessiz sedasız indirip paket edebilirdi pekala. gövde gösterisi yapmak hoşlarına gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap