• amatör davulcunun biri ölür cennete gider. kapıda beklerken içerden davul sesleri gelmektedir. hayatında duyduğu en hızlı en agresif solo. bir anda hatırlar, bu şekilde çalabilecek tek bir kişi vardır. meleklerden birine sorar;
    -içerdeki davulları çalan buddy rich mi?
    -hayır, tanrı. kendisinin buddy rich olduğunu iddia ediyor.
  • bu insan evladının rahmetli sammy davis jr dayıyla bir canlı kaydı vardır, come back to me adı altında gezinir ama sanırım medley tarzı bi kayıttır. her neyse işte o kaydın ilk kısmında bu buddy rich swing'in ağzına vererek öyle çılgın atar ki millet bir ara sammy davis'in sesini bırakıp buddy'nin çılgın ötesi ataklarını alkışlamaya başlar. 58 - 72 arası las vegas civarında bulunan eşraf; öyle şanslı ibnelersiniz ki size küfür bile etmek istemiyorum.
  • yalan yok, whiplash izleyip de huzuruna vardığım. şimdi bir saattir ağzım açık, youtube'da geziniyorum, ne yapılabilir ki başka?
  • davul çalan herkesin dinlemesi gereken; "abi bu adam ne biçim çalıyor, "hayranım, davulla dans ediyor", "abi bu adam şeytanla iş birliği yapmış" diye birilerine "saygı" duyan herkesin bir-iki dinleyip daha sonra kime saygı duyacaklarını tekrar gözden geçirmelerini sağlayan/sağlayacak olan efsane.
  • http://www.youtube.com/watch?v=1qxdi25469u

ed ve buddy'nin biz naçiz kullarına ise sadece susmak ve dinlemek düşüyor.
  • jerry lewis ile yaptığı bir gösteri oldukça eğlencelidir. jerry lewis'in davul çalma konusunda kendisine meydan okuyup daha sonra ağzının payını alması ile son bulur. ayrıca çalarken hızını almış bir buddy rich in de çıplak gözle izlenememesi olgusunu da bizlere göstermiştir.
  • azami hizina ulastiginda bagetler gozukmemektedir.
  • "there are two types of music; good and bad."
    buddy rich
  • max roach ile birlikte icra ettikleri the casbah.
  • inanılmaz bir stick controle ve süper bir kulağa sahip olan; herbir videosunu içgüdüsel sesler çıkarak izlediğim(oha,oha,oha,......... . . . . . . . . . . . . .) bir tür buda. bir davulcudan öte, kendi big bandiyle 9 numara bir cazcı(10 değil şimdi ayıp olmasız miles'a, bird'e).

legendary stick trick i, the hi-hat show u, gene krupa ve ed saugnessy yla drum battle lari gibi videoları başlı başına bir tez niteliğinde videolardır. her davulcunun tapması farzdır.

ilginç bilgi: kendisi aynı zamanda west wide story'nin de davulcusudur.

ilginç bir bilgi daha: kendisi 2 tane nota dersi dışında hiç ders almamış, 18 aylıkken profosyonel müziğe adım atmış, 11 yaşında da big band şefliğine adim atmıştır. peh, peh.
hesabın var mı? giriş yap