şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dogalgaz kazanlari yapan,en buyuk pazar payina sahip olmasi muhtemel firma.
 • uğur dershanesi 'ndeki türkçecinin milleti u1 e sokturmamak için deneme sınavına bizzat kendisinin hazırladığı sorusunda kullandığı ve dershanede herkesi tartışmaya sürükleyen boktan okunuşlu marka.
 • turkiye distributoru isisan olan alman markasi.
 • tasarruf olarak unical ve viessmann rakipleridir.. ve ikiside daha iyi ürün üretir.. ikiside daha pahalı ve daha tasarufludur.. işten anlayanların dedikleri bu..
  bu yıla kadar dünyada hakimdi piyasaya..sanırım bu değişmiş ama net bilgim yok.
 • en iyisi en kalitelisi diye aldığımız ancak gerek performans ve gerekse de servis hizmetleri konusunda yerlerde sürünen kombi markasıdır. şuan evimde malesef baş köşeyi işgal etmiş durumdadır. hani boyutlarına bakaraktan yaptığı işi görebilsem gıkımı çıkarmıcam ama doğal gaz sayacı haldır huldur dönerken kombinin tepkisiz kalması kanıma dokunuyor.

  neyse eve kurulumu müteakip bir miktar kullanımdan sonraki tespitlerimi şöyle açıklayacak olur isem, bir kere kat kaloriferinden bozma bir evde eski sıcaklığı, huzuru bulamadım. kombinin derecesini yükseltiyorum petekler ısınıyor tamam iyi hoş ancak bir kişi banyoya girmeye görsün, petekler beş dakika içinde soğumaya başlıyor. be arkadaşım zaten havalar buz gibi bokumuz donuyor afedersin, banyodan çıktıktan sonraki soğuk evi ben ne yapayım. bilakis ben yıkanıp paklandıktan sonra sıcacık bir yer ararım, hassas adamım ben üşütürüm hasta olurum sonra.

  onun dışında kombinin bacasından sürekli bir buhar çıkıyor ve aşağı ekseriyetle su damlatıyor. hadi su damlatmasını da geçtim ama benim mantığıma göre o buharın kombinin içinde kalması lazım ben binbir zahmet ve parayla doğal gaz yakarak oluşturduğum su buharını dışarı atıyorum. şimdi siz sevgili arkadaşların "ee bir problem var belli ki servisini çağırsaydın ya!" dediğinizi duyar gibiyim evet çağırdım da zaten. ama arkadaşlara telefonda hangi problemi söylediysem de her şeye normal dediler. su damlatıyor diyorum, normaaal! çok buhar çıkıyor bizimkinden diyorum. yoğuşmalı kombi kullanamadığı %10 luk %20 lik buharı dışarı atar normaaal diyor. ee her şey normal ben anormalim o zaman. bari telefonda delirtme adamı. hemen gel bak işte. neyse sonra eve geldiler, bacaya eğim verdiler su damlatması azaldı ama malesef bu markaya olan ilgim artık başka güzellere kaydı. hep tanıdıkların kombilerine bakıyorum, karşılaştırıyorum. artık gözlerim hep dışarıda, başkalarında, başka evlerde. kendi evime o eski ve mutlu halimle gidemiyorum maalesef.
 • eski kombisini getirene yenisi bilmem ne kadar indirimli diye bir kampanya düzenlemiş.
  eve geçerken praktiker'den iki ingiliz anahtarı kapıp kombiyi söküp kapılarına dayanacam. çok ciddiyim. ne tepki vereceklerini merakla bekliyorum.
  lahana mı lan bu at koltuk altına getir.
  peşin not: sakın o kampanya aslında öyle demek istemiyor kombiyi değiştirmekten bahsediyor diye gelmeyin cidden üzerim. incitir kalbinizi kırarım.
 • eski kombilerin parçası bulunmaz. servis ilgisizdir. ne haliniz varsa görün, bizi enterese etmez havasında olmaktan öte açıkça dile getirir. parçaların çoğu standart ölçülerde değildir. ürünler kaliteli olabilir ama kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir kombi markasıdır. ne de olsa bir makina, her makina bozulur, sonrasında ne olduğu, işin en önemli kısmı bence.
 • internette 80 liraya satılan, 10'dan fazla kombi markasının ortak kullandığı bir parçayı 215 liraya satıp, üstüne bir de "bunlar bize merkzden geliyor, başka yerde bulamazsınız" diyorlar. mevzubahis parça honeywell marka. bilen bilir, çok büyük bir firma. buderustan bile büyük. yani yetkili servis çakışı başka bişeye benzemiyor elbette ama, bu da çığır açmak artık.
 • eski evimdeki baymak kombinin bile telefonda teknik destek hizmeti bulunurken bu koskoca alaman markasının böyle bir hizmeti bulunmamakta, üstüne üstlük pazar günü avrupa yakasında çalışan çalışan tek servis de avcılar tarafındaymış. oldu canım.
  alırken 3 katı para ver, servis gelince 3 katı para ver, ancak belki telefonda bilgi alarak çözülebilecek dandik bir sorun için sıcak su olmayan evde otur, duş almaya spor salonuna git. oldu gözlerim doldu.
  anlayan çıkarsa diye sorunu da yazayım: buderus logamax model kombide sadece çalışma ışığı yanıyor, sıcak suyu açınca ateşleme ışığı yanmıyor, ateşleme sesi ve sıcak su da gelmiyor, ancak kırmızı arıza ışığı da yanmıyor. çalışmadığını farkettiğimde basıncı 1 bar'a doğru düşmüştü, 1.5 bar yaptım denedim, olmayınca biraz artırayım derken çok kaçtı, 2.1 bar oldu ancak yine çalışmıyor.
 • (bkz: #31358979)