şükela:  tümü | bugün soru sor
  • omar cook , tadija dragicevic , aleks maric gibi tecrübeli yıldızlara; kariyer sezonunu geçiren suad sehovic e ; genç yıldız adayı nemanja jaramaz a sahip olup eurocup'a ilk turdan veda eden takım; grupları da zordu ama sekizinci haftadan elenmeleri hayal kırıklığı oldu
  • adriyatik ligi final serisinde kızılyızıdızı 3-1'le geçerek seneye euroleague katılma hakkı kazanmış karadağ temsilcisi.
  • yamulmuyorsam karadağ'ın ilk kez kupa 1'de temsil edilmesini sağlayan basketbol takımı.
  • baskonia handikaplı alır dediğim maçta euroleague tarihinin üçlük rekorunu kıran buducnost...

ben sizi yazdım oğlum, ben sizi yazdım...
  • bugün baskonia vitoria gasteiz karşısında aldıkları galibiyet sırasında 21 adet 3 sayı isabeti ile bu alanda euroleague rekorunu da elde etmişlerdir.
  • euroleague'deki ilk galibiyetini içeride baskonia karşısında 21 üçlükle euroleague rekoru kırarak kazanan karadağ temsilcisi.
  • bugün ( başka bir deyişle dün ) 17 sayı geriden gelip, cska' yı bir sayı farkla yenerek, sürpriz yapan takım.son dakikalardaki buducnost hücumlarında itoudis sahanın içine girmesine ses çıkarmayan ve 5 sn kala ekrana bakmaya gidip, cska' ya mola kazandıran hakemlere rağmen maçı kazanmasını bildiler.
  • basketbol ruhunu ve coşkusunu dibine kadar yaşayan taraftara sahip mütevazi euroleague takımı. açıkçası kendilerini pek izleyemedim bu sene ve ligin en zayıf halkası olarak gördüm. önce baskonia ve ardından cska galibiyetiyle korkulacak bir deplasmana dönüştüler iyice. maç özetlerinde izlediğim kısa videolarda cska maçındaki seyircinin coşkusu muazzamdı. iç saha maçlarını fırsat buldukça takip etmeye çalışacağım.
  • yenmesine epey şaşırdım. euroleague'de galibiyet dahi alması zor gözüküyordu. baskonia ve cska'yı yendiler helal olsun. ama buna rağmen euroleague'in en zayıf halkalarından biridir.