şükela:  tümü | bugün
  • weenin mükemmel bir parçası.tek kelimeyle harikadır.her ne kadar soundtracklardan kulaklara aşina olsa da pek bilinmez.buyrun:

buenas tardes amigo
    hola, my good friend
    cinco de mayo's on tuesday
    and i hoped we'd see each other again

you killed my brother last winter
    you shot him three times in the back
    in the night i still hear mama weeping
    oh mama, still dresses in black

i looked at every fiesta
    for you i wanted to greet
    maybe i'd sell you a chicken
    with poison interlaced with the meat

you... you look like my brother
    mama loved him the best
    he was head honcho with the ladies
    mama always said he was blessed

the village all gathered around him
    they couldn't believe what they saw
    i said it was you that had killed him
    and that i'd find you and upstand the law

the people of the village believed me
    mama... she wanted revenge
    i told her i'd see that she was honored
    i'd find you and put you to death

so now... now that i've found you
    on this such a joyous day
    i tell you it was me who killed him
    but the truth i'll never have to say

buenas tardes amigo
    hola, my good friend
    cinco de mayo's on tuesday
    and i hoped we'd see each other again
    yes, i hoped we'd see each other again
    i hoped we'd see each other again
  • lammbock filminin sondtrackinde de yer alir. ki zaten bu filmin soundtraki en az filmin kendisi kadar harikadir.
  • bir panpa sayesinde keşfettiğim ilginç grubun, hikayeli mikayeli depresif parçası. gecemi sikip attı desem yeridir. güzel de bir video klibi var, defalarca izlenir. respectfuluz icabında.
  • kardeşini vuran adama yazılmış bir "korkma, titre" mektubu.

film izler gibi dinlediğiniz enfes bir şarkı. hikayeli şarkılar klasmanında daha iyisini düşünemiyorum. hem de öyle bir hikaye ki, ilk defa dinleyecekleri dikkate alarak spoiler ibaresi ile yazmak lazım sözlerini. ilk dinleyişinizden sonra "nasıl yani?" diyerek bir kere daha dinlemek isteyeceksiniz.

çok uçuyor da olabilirim ama çok farklı anlamlar çıkarıyorum ben sözlerden. "lan yoksa?" dediğim tuhaf tuhaf anlamlar. yok yok uçuyorum gerçekten.
  • en güzel tatil zamanlarımdan birinde dinleyip çok sardığım şarkı. zaman zaman tatlı tatlı acıtır güzel zamanları hatırlatarak. hiç olmadığın yerleri yaşamış gibi özletme tarzı garip bir özelliği var.
  • depresif ve gizemli sarkılar galerisinde yerini alan parça. rasgele radyoda dinlediğimde kulaklarımı dikeltmişti. bildiri okur gibi ve özellikli altyapısı, geri planı yok gibi görünürken şarkı beni birden boşluğa veya sise almıştı. insan acaba dediğine yazılı kanıt ararken buluyor kendini. zannettiğini doğrulatmak için de yalanlamak için de bir gerçeğe veya toplum/öteki desteğine ihtiyaç duyuyor.

buradaki esas oğlan ne yapsın peki. bizim halimiz nicedir diye üzünçlenirken?

edebiyattan edgar allan poe'nun annabel lee şiirini de çağrıştırmakta.
  • spotify haftalık keşif'in bana bu haftaki hediyesi olan müthiş şarkı. bozuk ingilizceyle konuşan ispanyol (opsiyonel olarak meksikalı) aksanını bu kadar tatlı yapmamalılardı mesela. şarkıdaki hikaye akışı da bu kadar mükemmel olmamalıydı. şarkıyı dinlerken kendimi kitap okurmuş, film izlermiş gibi hissediyorum. şu sonu sürprizli olanlardan. ki şarkının sonu da sürprizli zaten.

böyle şarkılar artarak çoğalsın. kulaklarımız şenlensin.