• bowling salonundayken layla nın bir ara etrafından soyutlanıp dans ederken fonda ona eşlik eden parçanın moonchild * olması da hoş bir sürpriz idi.
  • (bkz: vincent gallo)'nun oyunculuk,senaristlik,yönetmenlik ve filmin müziklerini yaparak aşmış insan mertebesine ulaştığı film.gayet basit bir senaryo ve az bütçeyle çekilmiş olmasına karşın kurgusu ve filmdeki karekterler,dialoglar geçmişe yapılan flash back'ler çok başarılı.vincent gallo'nun yanısıra (bkz: christina ricci),(bkz: ben gazzara),(bkz: mickey rourke),(bkz: rosanna arquette),(bkz: michael vincent),(bkz: anjelica huston)yer alıyor.
  • sahne sahne ele alınması gereken film. self consciousness tabir edilen sinematik farkındalık durumu bu filmde tavan yapmıştır. godard gibi isyankar, sinemanın asi çocuğu havası da yoktur (mısırını al otur izle yabancılaşmaymış bilmemneymiş düşünme boşver) ; oldukça tipleştirilmiş karakterler ve sinemayı parçalamak , sinemanın öğelerinden ayrı ayrı faydalanmak vardır; bir motivasyon olarak ışık, müzik, kurgu, mizansen kullanımı yoktur bu filmde. her şey oldukça kasıtlıdır. filmin başarısı burdan gelir. bölüm bölüm ele alınabilir, her sahnesi ayrı bir tat verir, bütüne bakıldığında basit görünür lakin bütünü ele alış farklıdır burada. yes in heart of the sunrise ı, king crimson ın moonchild ının ön plana çıktığı sahneler ne kadar clipvaridir örneğin. vincent gallo nun otobiyografik bi filmi olarak düşündüm bu filmi . sanki "hayatımda bir tane film yapmak istiyorum , ama hepsini ben yapmak istiyorum , ve kendimden bişiler olsun istiyorum" diyip bu filmi yapmıştır vincent gallo . biriciktir. renk kullanımına ayrı bir dikkat edilmelidir. gayet ne istediğini bilen birinin elinden çıkmadır. önemli bi filmdir kısacası , aç izle hemen.
  • 1998 yapımı filmdir. 105 dakikalık seyirlik. christina ricci'yi sevmem, ama film güzel olmuş.
    --- spoiler ---
    kırmızı botlu billy brown'un tuvalet arayışı, layla'nın dansı, anladıysan başını salla dedikten sonra layla'nın başını eliyle sallaması, anne ve babasının davranışları (çikolata alerjisi, tek maçı kaçırdım, bingonun akıbeti), layla'nın atakları sonucu yakınlaşmaları, billy'nin çocuklaşması, titizliği ve daha neler neler.
    --- spoiler ---
  • (bkz: #560260)

hemen akabinde;

- teşekkür etmeyecek misin ?

- ne ?

- teşekkür etmeyecek misin ?

- ne ?

tarzı repliklerle enteresan bir erkek karakterin sergilendiği film. bu diyalogda kadın-erkek ilişkileri hakkında çok önemli ipuçları vermiştir.
  • başlarda sinirlerimi gerse de sonlara doğru artık gülümseyerek izlediğim son derece başarılı bir film.
  • --- spoiler ---

kız yoktur.

evet yoktur.

sadece billy'inin kendisi ve yarım akıl arkadaşı vardır.
    billy bowlingi sever çünkü hayatta bir tek onu yapabilmektedir.

aslında billy, salınan memeler arasında -ki annesini temsil ederler - babasını öldürmüştür.

--- spoiler ---

o yüzden mutludur.
    o yüzden.
  • tekrar tekrar izleme istegi uyandiran, oldukca kisisel, asmis bir yedinci sanat harikasi.
  • adamın ailesinin evine gittiklerinde kullandığı masa çekimi çok iyiydi.. güzel film
  • gallo' nun, filmin temel ve basit görünen konusu dışında, gerçek hayatta babasıyla yaşadığı tüm çarpık ilişkiyi filme yansıtmayı başardığı yapım.

http://www.resetmagazine.net/…inema/buffalo-66.html
hesabın var mı? giriş yap