• az önce birinin ayağında gördüğüm bot. hala varmış şaşırdım. bunu giyenin acayip şekli olurdu sadece bu bot ile kız kaldırırlardı, biz de entellektüel kişiliğimiz ile kızları etkilemeye çalışırdık ulan ergenlik asdasffdasd...

tekrar baktım da çok kaba ve çirkin botmuş. standart donanım olarak barbour mont ile kullanılırdı ve unutulmaması gereklidir ki o barbour mont balina yağı ile vakslanmış olmalıydı. yaşlandık be sözlük
  • liseyi bitireyazdığımız ve 90'ların da sonuna geldiğimiz dönemde piyasaya sürülen, aslında kızların yoğun ilgi gösterdiği, gelgelelim kaba görüntüsüne rağmen aşırı rahat, sağlam yapısı ve her türlü zeminde bana mısın demeyen tabanı ile kış boyu ayaktan çıkarmadan 4-5 sene giyilen, simsiyahı bulunsa şimdi gidip alınası bottur. dönem içerisindeki en büyük rakibi tabii ki timberland bot ve harley davidson bot/çizmedir. oxs tarzı ve fiyatı ile ayrı kulvarda idi.
  • hala satılıyor mu diye merak ettigim,eskiden giyenin tiki damgası yedigi ama artık piyasa olmadıgı icin gonul rahatlıgıyla giyilebilecek kaba gorunumlu guzel potin..
  • benim liseye yeni başladığım dönemlerde çok önemli bir statü göstergesiydi bu bot. o dönemlerde kış dışındaki mevsimlerde dexter, kışın da bu bottan giyenler direk zengin çocuğu olarak adlandırılırdı. gerçi bu botu bokunu çıkartıp, daha doğrusu görgüsüzlük yapıp yazın bile giyen tipler mevcuttu. hatta böyle tiplerin peşinden kızlar daha çok koşardı, çok ciddiyim. o dönemlerde olduğu gibi şeklini şemalini hala beğenmem bu botun ama gidip bok var gibi ben de almıştım. tabi asıl amaç şekil yapmak ama harbiden de sağlam bottu. evde yerini bilmediğim bir yerde hala bunlar taş ilk günkü gibi duruyor.

tabi bir sonraki sene bu botlar yerini oxs'a ve daha sonraki senelerde timberland'e bırakmıştı. bu 3 botu da o dönemler giymiş birisi olarak söyleyebilirimki; o zamanlar bu 3 bottan en şekil olanı timberland idi, zira hala dışarıda bundan giyen birçok kişi görüyorum ama en sağlamı açık ara bu buffalo botlardı. oxs, timberland hepsi çatır çatır su geçirirdi, özellikle oxs açılma falan yapardı ama bunlara bir şey olmazdı. timberland ve buffalo olanlar hala evde gıcır gıcır duruyor ama oxs aldığım ilk 3 ay içerisinde yırtılmıştı.
  • bağdat caddesinde tikilerin giydiği, model ve işlev olarak bi boka benzemeyen paçalar kaldırılarak eşşek gibi buffalo ambleminin gösterilerek giyilmesi makbul potin.
  • deriden mağazalarında 495 tl fiyat etiketiyle sadece iki renk olarak yıllar sonra tekrar satışa çıkmış bulunmaktadır.
  • tunalidaki ahalinin yuzde doksaninin giydigi, ustunde hayvani bi b harfi olan, ve bence gayet iirenc gorunen bi bot.
  • kabalık harikası.
  • rahat ve şekil şemal olarak benzersiz olduğu kadar maalesef (iki senede üç kez parçalanabilecek kadar) dayanıksız da olan bot markası.pek çok alakasız rengi mevcuttur.ayağa düşmüş olması üzücü.
  • tek işlevi, ankara'nın tiki gençliğinin ne kadar zevksiz olduğunu göstermek olan, en sık olarak da çocuk boku rengi tutulan, güzelim izmir'de bi kişinin bile ayaanda göremeyeceğiniz kauçuk şey
hesabın var mı? giriş yap