şükela:  tümü | bugün
  • bu buffalo wings i ne oldugu bilinmez bir sosa ve yaga batirarak yaparlar, oyleki karsiniza geldiginde burnunuza birileri hardal gazi uflemiscesine korkunc bir koku gelir... yersiniz ve bu his midenizden gelmeye baslar...
    yagli yapiskan turuncumsu korkunc birsey
  • tek kelimeyle igrenc bogazsiz midesiz amerikan kovboyu isi.
    aklima geldikce yigreniyor ogurmek istiyorum.
  • bilumum pizzacilarda da bulunan, leziz yemek..
  • bw3'de yenmesi gereken super lezzet.. wingsi lokantaya gidip appetizer olarak almakla wingsciye gidip yemek arasinda daglar kadar fark vardir (aslinda yoktur, ama adabi oyledir).. bi kere sos var, sos var; bi de bw3 soslari var, denemeden gitmemek lazim.. ayrica ne kadar alakasi vardir bilemem ama kfc'den nefret eden biri olarak soyluyorum bunlari, kizarmis tavukla karismasin yani.. yanina da kerevizden uzak durup, peynirli patatesinizi alirsaniz super olur..
  • hooters'da en cok tuketilen ana besin maddesi. iyi pi$irmiyorlar talep yuzunden o ayri.
  • aci soslu secenegi ile 2 duzine mideye indirilir. dudaklarda iki kat buyume ve pofuduklasma gozlenir. sonuc olarak insanda birilerini opme istegi uyandiran bir nevi afrodizyak.
  • yapimina ilk olarak 1960 larda buffalo ny daki anchor bar da baslanilan yiyecek.

artik zilyon tane yerde satiliyor ama hakikaten simdiye kadar cok yerde yedim, anchor bar'daki kadar lezizini hic yemedim. ufff ufff, hele o aci sosu yok mu, her gittigimizde gozumuz doymuyo 50 tane ismarliyoruz 3 kisi, catlayana kadar yiyoruz. eger yolunuz buffalo'ya duserse mutlaka ugrayin, main street uzerinde.

yahu partizan turks simdi orda ne isimiz var die sorarsaniz, soyle 2 neden soyliyim birincisi niagara falls, ikincisi kanada vizesi. amerikada galiba 5 tane falan var kanada konsoloslugu, birisi buffalo'da haberiniz olsun.
  • bolca buffalo sosuna bulanmis, yagda kizarmis tavuk kanadi. amerika'da alt ve orta sinif lokantalarda, barlarda mutlaka bulunur. ozellikle tgi friday's, chili's ve benzeri zincirlerde kemiksiz, acisiz gibisinden birkac cesidi olur. populer bir yiyecektir, birayla iyi gider. zincir olmayan yerel lokantalarda, ozellikle universite kampusu yakinlarinda hafta ici promosyonlarinda kullanilir. tanesi on cente, ya da kovasi bilmemkac dolara satilir. sosu bol oldugu icin yemesi de pistir, eller ve agiz kirmiziya bulanir ama o da buffalo wings yemenin zevkinin bir parcasidir.
  • pizza max 'in özel baharatı ile terbiye edip fırında pişirdiği ve yalanası sosuyla karıştırıp servis ettiği şiir tadındaki tavuk kanatları.