• 1. iki hörgüçlü erkek deve...
    2. genellikle, iç anadolu bölgesinde devenin gücü temsil etmesinden dolayi erkek çocuklarina verilen benim antipati duydugum bir erkek ismi...
  • tek hörgüclü kutsal damizlik erkek deve yavrusu anlamina gelir, cift oldugunu iddia edenler cogunluktadir ama belgelerle ortadadir
  • bir gramofonvari quaker türüdür.sözlükte bunnardan var bikaçtane.ama biri var ki...darki.(bkz: kafiye)
  • togan gökbakar'ın son filmi. pek yakında.
  • togan gökbakarın 35 mm formatında çektiği ilk film. onca zorluğa rağmen ortaya çıkan, çok içten,çok samimi ve abartısız bir film. filmi izlerken filmin içinize işlemesine engel olamıyorsunuz. belkide, filmin neden ve nasıl oluştuğunu, kişisel olduğunu aklınıza kazıdığınız için bunun etkisinden kurtulamıyorsunuz. ama ne olursa olsun, insanın kendi deneyimlerini, hislerini aşara başka bir kaynağa aktarması zordur. togan gökbakar bunu, kendi hislerini abartmadan, çok sade bir dil kullanarak yapmış. filmin içeriğinin sadeliğini filmin renklerine,kadrajlarına, hatta sesine bile o kadar güzel yedirmişki, anlatmak istediklerini sömürü yapmadan, süslemeden, bütün yalınlığı ile aktarmış izleyiciye. bütün bu sebeplerden ötürü, buğra'nın, togan'ın en iyi filmi olduğunu düşünüyorum.
    filmde şahan gökbakar'ın buğranın babasını oynaması ise, filme ayrı bir anlam katıyor. buğra ismine gelince, buğra togan gökbakar'a konulan ilk isimdir, bir nevi kimsenin bilmediği ikinci adıdır.
  • basimdan gecmis olaylardan ziyade bir insan babasini bu kadar sever, bu kadar guzel anlatir diyerek gozyaslari icinde izlenen yapim. garip ya, konusamiyorum. icimde kivrananlar, asla anlatamadim. uzun zamandir aglamiyordum, iyi geldi.*
  • togan gökbakar'ın çektiği en iyi filmdir efendim bu.. herşeyiyle çok abartısız, çok samimi, çok güzel.. duyduğuma göre 35 mm için de, sinan çetin, kendisine destek olmuştur.. defalarca izlenmeli..
  • dünyadaki en güzel erkek ismidir
  • dişisi için (bkz: nake)
hesabın var mı? giriş yap