şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye şehir plancıları odası başkanı.
 • izmir büyükşehir belediyesine genel sekreter olması beklenen şehir planlamacısı
  biz izmirliler olarak kendisini şimdiye kadar sürdürdüğü park ve bahçeler müdürlüğü görevinde imzasını attığı betondan parklarla tanıyoruz.
  en son örneği mansuroğlu semtinde 37 500 metrekarelik alanda yapılacak park
  arkadaş toprağın görünmesi bir kusur mudur,
  yurtdışında park dediğin şeye giriyorsun orman gibi ağaçlar, arada toprak patikalar, gözün yeşile doyuyor, serinliyorsun
  bizde 6 aydır beton döküyorlar bitirip de ağaç dikmeye geçemediler.
  ağaç diye dikecekleri de palmiye!
  parkın haberi
  şu andaki görünüm 1
  görünüm 2
 • son aylarda çekilmez hale gelen trafiğin baş müsebbibi. izmir’de her daim hatırlanacak, menfi anlamda tabii.
 • guzelim izmir sokaklarindaki butun elektrik direklerine reklam asilmasina izin veren kent estetiginin tabiri caizse icine eden ve tabiki de izmire yakismayan ankara'dan gelme izmir belediyesi genel sekreteri. kendisi sehir planlama uzmani imis.
  bu ankara'dan ve istanbul'dan gelme burokratlar genelde izmir'in anasini belliyor..

  hakkinda cikan son haber icin;

  (bkz: https://www.yeniasir.com.tr/…amcilarin-duvar-isyani)

  ozet: duvar reklamlari uzun yillardir izmir'de varmis ancak bu arkadas gelip genel sekreter olunca izmir'de hic olmayan direk reklamlari "ankarali" bir firmaya ihalesiz tahsis edilmis ve sonra belediye vergisini aldigi duvar reklamlarini tek tek sokmeye baslamis. e reklamverenlerin duvarlara harcadigi butce nereye? hoop ankarali firmaya. duvar reklamcilari da sinirlenmis dogal olarak. izmir'e, chp belediyeciligine bu adaletsizlik yakismadi demisler.

  tanim: sehir estetigi kaygisi tasimayan, parklarda toprak gozukmesini ayiplayan, betonu cok seven, planladigi sehirde trafigin artmasindan hoslandigi dusunulen izmir buyuksehir belediyesi genel sekreteri ve plan sehircisi.
 • tezcanlı arkadaşların fena halde günahına girdiği izmir büyükşehir belediyesi genel sekreteri.

  inşaat fotoğrafları ile yargılanan yer şehit polis memuru fethi sekin parkıdır. beton eleştirisi için erken davranan arkadaşlara kısmen hak veriyorum zira ülkemizde belediyecilik betonculukla eşdeğer yürüyor. her inşaat çalışmasında “lan acaba” sorusu geliyor insanın aklına… ancak fethi sekin parkının son halinebakınca 800 fidanla canım izmirimize nefes olacak bir yer görüyorum.
  bu resme bakınca başka bir şey daha görüyorum ki bence bu muhteşem bir detay. bu parkta ve izmir kent peyzajında kullanılan fidan ve çiçeklerin tamamı izmirli köylülerin ürünüdür.
  bu alanda izmir türkiye’nin en başarılı kooperatifçilik uygulamalarına sahip kentidir. üreticiler, köylüler bayındır’da çiçek, ödemiş’te fidan yetiştirir, bunu yine kendi kurmuş oldukları kooperatiflere verir, kooperatifleri de onların adına izmir büyükşehir belediyesine satar. işte izmir’i bu çiçekler, bu fidanlar süsler. melih gökçek’in italya’dan yüzbinlerce euro vererek satın aldığı yetişmiş dev gibi ağaçlarla donanmış yeni parklar göremezsiniz izmir’de, tam da bu yüzden izmirliyim demenin dayanılmaz mutluluğunu bir kez daha yaşamanız gerekir bence.
 • izmir büyükşehir belediyesi genel sekreteridir, odtü doktoralı şehir plancıdır, şehir ve bölge plancıları odası eski genel başkan, çankaya belediyesi eski başkan yardımcısıdır. 2014 yerel seçimlerinden sonra daire başkanı olarak geldiği izmir’de 3 yılda genel sekreterliğe kadar yükselmiştir. pratikliği ve çalışkanlığıyla bilinir. geldiği günden itibaren yeni fuardan üçkuyular metro inşaatına kadar yürümeyen, bitmez denilen işlerin tamamını çözmüş, kısa sürede bitirmiştir. çalışkan adamdır vesselam.
 • ismi chp’nin izmir büyükşehir belediye başkan adayı olarak geçen izmir büyükşehir belediyesi genel sekreteri. 24 haziran’dan beri serbest düşüşte olan chp için izmir’de en doğru tercih olacaktır. aday enflasyonun yaşandığı, neredeyse bütün ilçe belediye başkanlarının, neredeyse bütün izmir milletvekillerinin birbirilerini harcadıkları büyükşehir koltuğu için; bu hengamelere dokunmayan, partili, belediyeye ve belediye bürokrasisine tam hakim, doktora düzeyinde şehir plancısı bir ismin adaylığından daha mantıklı bir tercih görünmüyor.
  aferin chp’ye, şaşırttı.
 • dokuz eylül üniversitesi’nin, programda khk ile ihraç edilmiş akademisyenler var diye çekildiği dünya şehircilik günü kolokyumuna, tarihi havagazı fabrikası kültür merkezini açarak destek olan izmir bld. genel sekreteri, şehir plancıları odası eski genel başkanı. yürekli, aydın insan...
 • izmir belediyesi için adı geçen, ilber ortaylı'nın belediyeci versiyonu. nitelikli aday özlemi çeken toplumumuzda bu tip isimler çoğalır umarım. en azından aday adaylığı süreçlerinde biraz proje konuşulur safi boş laf, siyasi entrika dönmez. melih gökçek'e atar yaparak başlamış belediyeciliğe de, özgeçmişi ilginçmiş gerçekten.

  kaynak
 • ismi izmir büyükşehir belediye başkanlığı için anılmaktadır. düşününce mantıksız gelmemektedir. zira 10 tane milletvekili izmir büyükşehir belediye başkanlığına aday, diğer taraftan 10 tane ilçe belediye başkanı izmir büyükşehir belediye başkanlığına aday ama bu koltuğa sadece bir isim chp tarafından layık görülecek. chp, milletvekili aday gösterse diğer milletvekilleri ayaklanacak, ilçe belediye başkanı aday gösterse diğer ilçe belediye başkanları ayaklanacak “neden biz değil” diye. bu isimlerin dışında üçüncü bir seçenek olarak buğra gökçe’yi değerlendirebilirler. mevcut büyükşehir belediyesi genel sekreteri olduğu için aziz kocaoğlu da tam destekler, kimse kırılmadan dökülmeden bu işin içinden çıkarlar. mantıklı.

  1

  2