• garip bir durum. her akşam söylüyorum bunu kendime ve hiç bir gün ölmüyorum. çok mutluyum.
  • turk halki icin boyle bir uygulama gerekiyor gercekten. eger yazilimdan anlayan arkadaslar varsa lutfen bi el ativersinler.

facebook'un guvendeyim uygulamasi gibi bir sistem lazim tum halk olarak bize. bugunki ataturk havalimani patlamasinin oldugu yerden sadece 2 saat once gecip ucaga binmis birisi olarak bizim icin yasamin ne kadar zor olmenin ise tam tersine ne kadar kolay oldugunu anlamama sagladim su an ucaktan haber okumaya calisarak merak edenlere iyiyim cok sukur demeye calisarak zaman geciriyorum ama benim kadar sansli olmayan ve su andan sonra cevresine iyiyim merak etmeyin diyemeyecek bir cok insan var artik.

o yuzden yapin soyle bir uygulama her vatandas o gun sabah aksam isaretlesin bugun de olmedim diyerekten.
  • son kullanım tarihi geçmiş olan bir kelebeğin, fazladan yaşadığı her günün akşamında sarfedeceği cümledir.
  • distimiksen hayat zor, bazı günler daha da zor. bu cümleyi şükürle söylediğim pek olmamıştı zaten bugün de farklı değil. ne zaman bitecek diye bekliyorum sadece. ne zaman bitecek? çünkü bitsin artık istiyorum. bitsin.
  • şükür içermesi beni şaşırttı çünkü ben daha çok ölmeyi özleyenin hayal kırıklığı olarak kullanımına yakınım.

ölmeyi özlemek, böyle ölmüş birini özlerken asla gelmeyeceğini bile bile "bugün de yok işte" diye özler insan, ölmeyi özlemek en çok buna yakındır sanki. hem özler durursun hem de asla gelmeyecektir, ölünce biteceğinden kavuşmuş değil sessizliğe gömülmüş olursun.

hele bir kulaklarını toprakla doldur da duy bakalım bir şey duyabiliyor musun?

başka bir başlığın konusuna akıyor bilincim. özetle bugün de ölmedim.
  • hayattan sıkıldığım dönemlerde her gün ölümü daha çok istercesine kullandığım cümle. cümle içinde gizli bir maalesef kelimesi bulunmaktadır.
  • (bkz: bugün de olmedim anne) şeklinde olanını malatya da daha 1 haftalık acemi askerken gördüğümdür.
    tabiki tuvalete yazılmıştı. belki de sıçarken zorlanıyor, ölümle yüzyüze geliyordu yazan arkadaş bilemiyorum şimdi.*
  • her akşam işten çıkarken bu şekilde dua ederim, sonuna bir de 'çok şükür' eklerim.
  • parasız kaldığım dönemler de kullanırım.günün sonunda, bugün de ölmedim, bir şekilde bugünü atlattık derim.bana umutsuzluk değil, umut verir bu cümle.
hesabın var mı? giriş yap