şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aralık ayının onsekizinde doğanlar grubunu temsil eden herhangi bir gün..
 • "çok sempatiktirler ama web tasarım konusunda başarısızdırlar" tadında başlıklarla takipçilerine seslenirler.

  "gotik metal dinlerler ama hip hop kanı taşırlar"
  "burçlara inanmaz taklidi yaparlar ama bal gibi de inanırlar"
  "ilk doğduklarında biraz ufaktırlar sonradan büyürler"
  "gol oldugunda 'gol' diye bağırırlar olmadığında 'ah be' derler"
  "isimleri ahmettir. belkide mehmet tam emin değilim"
 • şüphesiz ki oldukça asil duygunun insanıdırlar :]
 • annemdir o. ve ben bunu daha yeni hatırlayıp, niye bana hatırlatmıyorsun diye az önce ablama çemkirdim. suç benim değil, bunu bana hatırlatmayanın. **
 • hisleri güçlüdür, onlardan birşey saklamak zordur, birine güvenmek için fazla zaman harcamazlar, hizli ve güçlüdürler, hüzün hayatlarinda vardir ve bunu çok tatlı bir esinti gibi içlerinde taşırlar. herkesin, herşeyin gelip geçici olduğunun bilincindedirler, bazen ayrintilari geçip olayin ana hatlariyla ilgilenirler, bazen ana hatlari birakip ayrintilarda gezinirler. genellikle sanat dallarina egilimlidirler ve sanatta basarilidirlar. gezmeyi çok severler ve her firsatta yeni ülkeler, yeni şehirler görmek isterler, yeni kültürleri öğrenmek önemlidir onlar için. çoğu zaman güzel bir uyumla karşılaşır doğum günleri. örnegin 22.02.2012 gibi, 22.02.2002 gibi... dengeyi severler ve dengeli yaşarlar. çevresindekilerin de dengeyi yakalamasini isterler. güzel giyinirler, yerine göre davranmayı çok iyi bilirler. sevdiklerine karşı korumaci bir yanlari vardir, ayni zamanda sevdiklerine zarar veren herşeye düsmandirlar. doğum günü, yıl dönümleri, yeni yıl, sevgililer günü gibi zamanlar onlar için pek önemli değildir, çünkü zaman kavramına önem vermezler, ani yaşarlar ve anin hazzini çıkarmaya çalışırlar. onlar için karşısındaki ile en iyi uyumu yakalamış olmaktır en önemli zaman ve gün.
 • haklarında aile büyükleri tarafından "bereketi ile geldi" denilecektir. (bkz: 18 mayıs 2012 istanbul yağmuru)
 • kendimle olan 23 yıllık birlikteliğim sonucunda bu sorunun cevabını kendim de biliyorum. ama kendime güvenemeyip bir de araştırayım dedim, ve gördüm ki...
  "akıllı, duyarlı ve sezgili birisiniz. geleceği önceden görme, insanların aklından geçenleri hissetme yeteneğiniz sizi hemen hemen her alanda başarıya götürecek üstün bir özelliktir. buna rağmen bu durum zaman zaman sizi rahatsız edecektir. insanların acılarını hissetmek sizi bazen melankoliye sokabilir. böyle anlarda içinizde biriken enerjiyi sanatın herhangi bir dalına aktarmayı başarabilirseniz çok başarılı eserler üretebilirsiniz. ailenize ve çocuklarınıza düşkün biri olursunuz, çocuklarınız da sizin yüzünüzü kara çıkartmayacaklar ve size gurur kaynağı olacaklardır." demişler.
  teşekkürler.
 • bugün doğan kadınlar
  dış görünüşleri çok önemlidir..kavrama yetenekleri sayesinde, bir çok problemlerin üstesinden kolayca gelirler.yaratıcı ve düzenleyicidir. çevresel ilişkilerini daima kendi tarzlarına göre yönlendirmekten hoşlanırlar. yaptıkları her işin, belli bir amacı ve nedeni vardır.bilgiye aşık kişilerdir.

  bugün doğan erkekler
  araştırmacı ve mantıklı yönleri her zaman ortaya çıkar. bazen dar düşünceli ve sabit düşündükleri için, zaman kaybı yaşar ve önüne gelen fırsatları kaçırırlar. ideallerine bağlıdırlar. maddi güçlerini göz önüne sergilemekten hoşlanırlar. pahalı aşkları tercih ederler. kendilerine her konuda güvenirler.

  bugün doğan çocuklarakıllı ve inatçı çocuklardır. istemediği bir şeyi onlara asla yaptıramazsınız. sevdikleri tarafından eleştirilirlerse, kinci ve içine kapanık olurlar.detaylar ve ayrıntıları unutmazlar. kendileri izin vermediği müddetçe sizin onları yönlendirmenize imkan tanımazlar.
  ...diye bir yazıyla karşılasınca sözlükte aranan başlık...