şükela:  tümü | bugün
 • bu tür cümleler fenerbahçe için yazılırken öyle şey mi olur amatör vs. futbol olm bizim işimiz gibi bir sürü abidik gubidik cimle kuranların, artık takımlarının diğer branşlarda da var olduğunun farkına vardıklarını gösteren cümle.
 • bugün günlerden fenerbahçe tanımlamasına özenen galatasaray taraftarının yarattığı vasat slogan. fenerden 6 gol yedikleri gün günlerden neydi acaba?
 • haftanın her günü için geçerli önerme.
 • bugünün adıdır.
 • yalan olmasın şimdi çok fazla umudum yok. daha önce yazmıştım bir yerlerde, fark olmasın, insanların diline düşmeyelim yeter. zira insanların diline düşmemesi gereken bir top oynuyor galatasaray bu sene.
  maçı seyretmemeyi bile düşünüyordum. böyle gergin maçlardan pek keyif alan bir insan değilim. futboldan keyif almak için seyrediyorum çoklukla. stada gittiğim maçlar hep alt sıra takımlarıyla mesela.

  her neyse. önceki gün eşimin dayısıyla konuşuyorduk telefonda. "ne olur sence ?" dedi. "ezilmeyiz umarım" dedim. dedi ki: "sen 2000lerde ortaokuldaydın, ben askerden dönmüştüm. sen çocukluktan kalma güzel bir rüya gibi hatırlıyorsun. o zaman takım şöyle bir güven veriyordu: galatasaray çıkar, yenilir belki ama her zaman oynadığı oyun neyse onu oynar. şimdi de öyle sanki. yeniliriz belki ama çok da güzel maç olur."

  gittim o akşam bir meyhaneye yer ayırttım. "ne olur" dedi garson. "ne olursa artık" dedim. "biz güzel top seyretmeye geleceğiz çarşamba günü". "umutsuz olma. bu galatasaray!" dedi.

  ben hala umutsuzum açıkçası. ama bu sabah kalktım, okula gelirken parçalıyı giyemesem de -kenardan da olsa kılık kıyafete dikkat ediyor bölüm başkanı- efsanelerin adının yazdığı sweatshirtümü giydim. uğurlu çorabımı giydim sonra, belli mi olur belki de herşey bana bağlıdır. montumla çok uyumsuz da olsa atkıyı doladım boynuma.

  şimdi bekliyorum. dedim ya umudum yok turdan veya galibiyetten. ama güzel bir maç izleriz umarım.

  tanım yapmak gerekirse güzel bir gündür.
 • milli maçlar, 2 hafta üst üste deplasman gibi sebeplerle uzuuuuun zaman sonra kendi evimizde oynayacağımız 13 eylül 2013 galatasaray mp antalyaspor maçı'nın müjdecisi.
 • evet, gene o kadar derdimizin arasında galatasaray'ımızın bizi güldereceğine inandığımız, onun varlığı ile uyandığımız ve geceyi iple çektiğimiz bir gün. umarım tüm dünya tekrar 'galatasaray' diyebilecek. haydi aslanlarım.
 • (bkz: 18 mart 2014)