• projenin başında gün ile gecesini* birbirine karıştıran mimar kişilerin hayata döndükleri vakit ettikleri laf...benzer cümleyi allahın unuttuğu yerlerde şantiyecilik yapan bahtsız kişiler de kurar...allahın dağında gün kavramına ihtiyaç duymadıklarından şehre indiklerinde uyum sorunu yaşar ve günleri birbirine karıştırırlar...
  • uyandiginizda "saat kac"'tan hemen sonra sarfettiginiz cumle olmasi halinde, istiklal caddesi'nin ortasina inecek potansiyel marslinin alacagi tepkiyi insanlarin gozlerinde gormeniz mumkundur.
  • bunun abartılı versiyonu zaman makineli her bilim kurgu filminde bulunur.
    kahramanımız yoldan geçen birinin koluna yapışır.
    -nerdeyim ben
    -buyur?
    -bu günün tarihi ne
    -ee 28 kasım
    -hangi yıl
    -dalga mı geçiyon lan it
    -yok lan zaman makinam var ama karadelikten geçerken takvimi bozuldu
    -bizim cezmi usta bir baksın istersen. anlar bu işlerden
    -(hmm 2000 li yıllarda türkiyede olmalıyım) saol kanka gerek kalmadı hallederim ben.
  • yasanan gunlerin birbirinden farki kalmayinca soylenecek bir soz.
  • bugun gunlerden umut,bugun gunlerden yarın seklinde bi reklamda(ya da yardım kampanyası) cevaplanmıs soruydu bu.
  • yatma saatlari iyice düzensizleşen bireyin , gecekuşu olması akabinde uyku düzenini yeniden sağlamak için gösterdiği çaba sonucunda hergün farklı saatlerde uyanması nedeniyle belli bir zaman sonra günleri iyice karıştırması yüzünden söyleyebileceği cümle...
  • naif bir sorunun cevabın şekillendirecek verilerden biri olması durumunda,
    karşı tarafa hissettrilmeden kendi olanaklarınız dahilinde cevabına ulaşmanız gereken bir diğer soru.
  • bazen kendimi, başkasına veya kendime bu soruyu sorarken yakalıyorum. pişmanlıkla sefa pezevenkliği arasında bir his beleriyor o an. çok garip.
  • işsiz olunca sürekli sorulan soru.

arkadaş çarşamba buluşalım mı diyor. önce olur deyip, sonra bugün günlerden ne diyorum. ayın kaçı, gün ne, hangi ay, hepsi gitti.
hesabın var mı? giriş yap