şükela:  tümü | bugün
 • mk adamlar uzaya uydu gönderiyor da hızlı tren mi yapamayacak? ihtiyacı olan var ihtiyacı olmayan var abd de yan yana şehir mesafesi bile en az 700 800 km zaten
 • (bkz: ziyaaaa)

  (bkz: https://en.wikipedia.org/…ail_in_the_united_kingdom)

  edit: ilk verdiğim bakınız gg nedeniyle silindi. entry debeye 8. sıradan girmişti silmiş adamlar.
 • allahtan wiki var dedirten açıklama
 • manş tüneliine sahip ( he bizzatihi de inşaacılarından biri ) olan ingiltere nin örnek verilmesi saçma olmuş.

  hoş marmaray gibi altgeçide dünyanın en muhteşem (!) ve prestijli (!) projesi dersek manş tüneli ne ne denir bilemedim.

  mucize mi.
 • ıngiltere'de sende olmayan konvansiyonel tren seferleri var ama coban! senin daha en buyuk sehrinden baskentine tren seferin yok!
 • ıstanbul'dan izmir'e arda da bursa'ya uğrayacak bir -hızlı olmasa da olur- normal bir tren yapmaktansa işletmesinin özel bir şirkete verildiği otoyol yapan bunu da marifet sayan bir iktidarın ulaştırma bakanını komik duruma düşüren açıklama.
  bunlar hayatı çok garip algılıyor: ileride bir gazeteci bunları yüzlerine vurunca ne diyecekler acaba; "halkı kandırıp oy almak iktidarda kalmak için o yıllarda öyle saçmalamamız gerekiyordu, kusura bakmayın.." mı ?
 • ingiltere'de bir yozgat olmamasından kaynaklanır. halbuki bir yozgat olsaydı illa ki oraya da bizimki gibi bir hızlı tren giderdi.
 • doğuştan özgür köleler yine ayaklandı amk.

  sen nasıl dersin ingiltere'de hızlı tren yok diye!!!
  wiki'de bile yazıyor ingiltere'de hızlı tren var diye!!!!
  yakarız yıkarız bu şehri ulennnnnnnnnnn.

  köle tüccarlarla çok akıllı insanlar vesselam. eskiden elemanları köleleştirmek için bir sürü masraf ediyorlardı. çalışmadıkları zamanda kalacakları yeri inşaa et, ölene kadar besle, elbisesini ayakkabısını al giydir falan filan inter milan, arada bir özgürce yaşamak için ayaklanmalarını bastır, bir sürü dert tasa.

  ama şimdi öyle mi, köleler doğuştan köle olmayı kabul ediyorlar, sen para pul harcamadan yiyeceğini içeceğini, giyeceğini kalacağı yeri kendi, senin için çalışıp bütün bu masrafları karşılıyor.

  üzerine senin her türlü hakkını hukukunu koruyor, sana laf mı geldi hemen senin yerine, seni savunmaya geçiyor, avukata para bile harcamıyorsun.

  sana bir katakulle mi yapılacak hemen, daha sana ucu dokunmadan engellemeye başlıyor.

  sana bir başkaldırı mı var, hemen olay yerinde sana baş kaldıranın ağzını burnun kırar, yerlerde sürükleyerek gerekirse ateşlerde yakar, gerekirse bir dar ağacında sallandırır.

  bu şerefsiz haysiyetsizler kim ki amk sahiplerini tanımıyor deyip, gazetelerde veya bilumum sanal medyada gereken ültimatomu efendisine başkaldıracak çomarlara verir.
 • nasıl olsa sorgulayan yok at atabildiğin kadar dedirten açıklama
 • bence de yok! koskoca bakanımız yalan mı söyleyecek?

  biz akp hadım kolları olarak burada kendisine atfedilen yalanlardan dolayı yazarlar hakkında hukuki işlem yapılması için yargıyı göreve çağırıyoruz.

  (bkz: bizimle yürü türkiye) yok lan bu değildi sanki slogan. neyse siz uygun birşey düşünün.