şükela:  tümü | bugün
  • bandista'nın taptaze albumcüğüdür, buradan indirilir, afiyetle dinlenir. bu seferki tema sanırsam rengarenktir.

    manifestosunu ulus baker yazmıştır:

    “iktidar” (potestas) insanlar üstünde icra edilen bir güç olmaktan çok, insanların zaten yapabilecekleri şeyleri yapabilme kudretlerine sahip olmadıklarını sandıkları anda ortaya çıkar... kendi sorunumu çözebiliyorsam, onu çözebilecek birilerine ihtiyaç duymam... ama işte bu ihtiyaç duymadığım kişiler çıkagelir ve benden o çözebileceğim sorunlarımı çözmek üzere izin, yani oy isterler... işte çağdaş sosyal demokrasilerin ana formülü budur... hiç kimse onlara aslında ihtiyaç duymaz... bu yüzden tuhaf ihtiyaçlar yaratıp duran bir politikacılar grubuyla karşılaşmak zorunda kalırsınız.."

    "kanlı savaşın ve onursuz barışın efendilerinin işlerini görmelerini beklemekten başka çaremiz yok... ama önce, o sırada ve sonra konuşmayı devralmak üzere... dünyada bunu yapacak muazzam ve gerilmiş bir kudret miktarının bulunduğunu ve oradakilerle muhakkak aynı şekilde düşünüyor olduğumuzu hissediyoruz... kana susamış olanlar işlerini bitirdikten ve birbirlerini (ve kısmen de bizi) yok ettikten sonra geriye herhalde biz kalacağız..."
  • diğer bandista albümlerine göre şarkılarda fark edilir derecede daha çok kadın sesi (ve çok seslilik) barındıran albüm. hoş olmuş.

    yine de, seçkin erdi'nin deli dolu bi şekilde solo gittiği şarkıları özletmiyor da değil.