• şimdi bu grubun yöneticileri dünyanın en samimi,en sıcak insanları. şu an 18,553 üye var. bu üyeler davetle çağrılmadı. sorularına cevap aldıkları için, kazık yemeden alım yaptıkları için buradalar. yüksek fiyat yazan ilanları yayınlamayarak,tüm üyeleri koruyorlar. böyle bir grubun birini rahatsız etmesi için çıkar çatışması yaşaması lazım. mesela adam natura tedarikçisidir, kıl olur. adamlar her akşam canlı yayın yaparak aynı sorulara yüzlerce kez cevap veriyorlar. para talep ettiler mi, sadece amme hizmeti. bırak parayı adamlar çekilişle hediye ürün dağıtıyor.
    likit almayan bu guruba giremez, şu malı almayan çıksın denen oldu mu, sanmam.
    konu istatistik olunca, 6 entry girilmiş şu an için 1 negatif yorum var. bu yorum için bir çıkar çatışması yaşamak lazım. ürün satamamak gibi (bkz: hissi kablel vuku).
    canla başla laf anlatan adamlar, sabır desen, efsane. hobim diyor adam,bildiklerimizi paylaşıyoruz,açıklamaları bu. bilmiyorum, kullanmadım diyor adamlar bazen, ben ne dersem o demiyor, biz duymadık en azından. bu entry de burada sabit kalsın. kalın sağlıcakla...
  • bu tarz bir çok vape grubunda bulunuyorum ama gerçekten yardıma ihtiyacım olduğunda başvuracağım tek yerdir.
  • formül:
    - öncelikle facebook'ta bir grup kruulur.
    - yakın arkadaşlar ve nihai plan ortaklarıyla gruba bolca üye eklenir.
    - internette çok basit aramalarla çok rahat bulunacak bilgiler sanki insanlara çok yardım ediyorlarmışçasına grupta adminlerce paylaşılır.
    - evyap diye tabir edilen kendi kendine likit yapan insanların zar zor aroma ve base tedarik ettiği yabancı siteler sanki grup üyelerine iyilik ediliyormuş gibi bir bir ifşa edilir ki kendini tutamayan insanlar tarafından yüklüce sipariş verilir. böylece gümrük geçişleri dikkat çeker.
    - bu kısa süreli yüklü siparişler sonucu gümrük olan biteni fark edip ürünleri geri yollanır.
    - bolca ürünü geri yollanan yabancı aroma ve base tedarik sitesi türkiye'ye gönderimi kapatır.
    - bu olay bilinen neredeyse tüm sitelerin başına gelir.
    - bu sırada hala millete çok yardımcı olunuyormuş gibi görünülür.
    - artık yurtdışından aroma ve base sipariş etme şansı kalmayan insanlar arayışa girer.
    - yeni üyelerle grup 40 bin 50 bin üye sayısına ulaşır.
    - herkes adminlerin nasıl yardımcı olduğunu anlatıp durur.
    - o da ne? birden bire grupta biri çıkar ve başından beri yasak olduğu söylenen şeyi yapar.
    - yerli yapım likit satışı.
    - grup adminleri bu kişiye kefil olur, ürünlerini över ve satışı çekiliş gibi etkinliklerle destekler.
    - paranın a**'na k**'lur.
    - bu nihai amacı bilen ve bundan bahsedenler gruptan atılır ve engellenir.
  • herkesin canla başla birbirine yardım ettiği, her gece canlı yayınların yapıldığı güzide facebook e-sigara grubu.

bir de pazar alanı grubu var. 2. el ürünlerin alınıp satıldığı...
  • her gece pes etmeden en az 2 saatlerini canlı yayına ayıran bir ikili var bu facebook grubunda. herkesin sorularını usanmadan cevaplamaya çalışıyorlar, güzel de bir sohbet ortamı var. bu tarz sitelerde, gruplarda veya forumlarda beni tek rahatsız eden şey diğer likit markalarından veya forum ortamlarından bahsedilmekten kaçınılması. bence daha özgürce insanlar diğer markaları, diğer platformları, eksilerini artılarını konuşabilmeli.
  • entry girmek için kasan ergenlerin olduğu bu ortamda, son yazdığım entryden bu yana buhar abi 22.248 kişiye ulaştı. bu kadar gerizekalı arasında bir tane de süper zeka hepimizi aydınlatmaya devam ediyor. evet bende ortağım ondan savunuyorum. entry çalındı diye yırtınan zekalar, her olayda bu kadar duyarlıdır, tahmin edersiniz ki. başka tezlerle aramıza katılmanızı heyecanla bekliyoruz. bu sitede satış yapanlar başka yerlerde de satıyorlarmış, ilginç. kimsenin burada satılan başka yerde satılmaz diye bir iddaası yok, burası en ucuz diye de bir iddaa yok. sadece abartı fiyatlar kontrol ediliyor. yeşillendirmeye gerek yok haklıysan buradan herşeyi yazabilirsin, millet öğrensin. bende bu insanlarla netten tanıştım, sorsan onlara bu adamı tanıyormusun, arada yazıyor, saçmalıyor bazen falan diyebilirler. yardımseverlik kisvesi altında bize likit iteleyen adamlar, en sağlıklı likit kendi yaptıgınız likit der, yurtdısından bir siteyle anlaşıp nbase ve aroma almamıza yardımcı olur. aa bu sitede onların olabilir. pil dersin suradan alabilirsiniz der. aa pil siteside onların. adamlar kapatmış lan bu sektörü. zorla likit sattığı bir kişi göster, ben savaşıcam senin yerine. ego tatmini denilmiş, adam her lafa bence diye baslar, ben kullanmadım yorum yapmam, yanlış olur der. hiç kimse için bir hayır yapmamış birinden, yardım ediyorlar dediğimizde anlamasını bekleyemeyiz doğal olarak. böyle insanlar ve oluşumlar az olsa da var kardeş. olay niye likit üzerinde dönüyor onu da anlamış değilim. evyap yapanlar arttı ondan mı acaba. bu adamlar iyi demiyorum, çok iyiler leyn.
    bir örnekle son vereyim. canlı yayındayken bu güzel insanlara, cihaz almak için danıştım, bana bir isim verdiler. adama yazdım cihazın fiyatını verdi, anlaştım. hafta sonuydu, pazartesi için anlaştık. adam pazar mesaj attı, sana dediğim fiyattan daha düşük fiyata cihazı gördüm dedi ve fiyatı indirdi. bu adamlar iyi, arkadaşları da iyi. anlamadıysanız, adamlar iyi. evet sana da hak veriyorum çok kalmadı iyi insan ama adamlar iyi. kalın sağlıcakla...
  • elektronik sigara gruplari arasinda en akli basinda ve faydali olanidir. esigaraya baslayali 2 ay oldu ve bu gruptan cok sey ogrendim.tabiki her toplulukta oldugu gibi burda da ticari ahlaki olmayanlar var ancak gerek grup yonetimi gerekse grup uyeleri bu konularda oldukca hassas.
    her aksam yaptiklari samimi canli yayinlar ve tunç yılmaz' ın likitleri bir harika dostum. iyi ve bol buharlar
  • amaci yardımlaşma değil "the best" dedikleri ne olduğu belirsiz likitimsi şeyi acemilere kakalamaktir. sözde çok yardımsever bir gruptur ama konu bu the worst olunca herşey silinir. başka likit hakkında konuşamazsınız, başka nbase oneremezsiniz, hemen silinir. yerinizde olsam bu gruba hiç bulaşmam, sağlığım icin bu samimiyetsiz insanların ürettiği hiçbir şeyi kullanmam.
  • bu grubun erken tavırlı elestiriye hiç bir şekilde tahammülü olmayan kendini ecig otoritesi ilan etmiş yöneticileri var.

geçenlerde yöneticilerinden biri aşağıdaki gibi bir paylaşım yaptı

https://m.facebook.com/…rmalink&id=1807358479515262

paylaşım genel olarak doğru ve katıldığım bir içeriğe sahip fakat biryelerden tanıdık geldi. sözlükteki esigara başlığını taradığımda #64250585 nolu entry ile birebir aynı bölümlerin olduğunu gördüm ve sadece, içeriğe katıldığımı ancak eksideki entry ile aynı bölümler olduğunu eğer eksi de yazan da kendisi değilse kaynak belirtmesinin daha doğru olduğunu belirten bir yorum yaptım. bir süre sonra yorumumu sildi ve paylaşımda herhangi bir değişiklik yapılmadı. burada kalsın bu grubu yöneten ve kendini esigara duayeni zanneden arkadaşın tavrı. en azından buradan silemez.
  • hadi canım daha neler.
hesabın var mı? giriş yap