şükela:  tümü | bugün
 • iki veya fazla katlı, tavuk, sebze, pilav, patates gibi maddeleri pişirmeye yarayan elektrikli alet. pişen yiyecekler haşlamadaki gibi vitamin ve lezzetlerini kaybetmez. ayrıca biberon, emzik vb. sterilize etmeye de yarar
  (bkz: pilav pişirici)
 • küçük ev aletleri arasında rastlanan, yumurta bile pişirilebilen faydalı üründür. tefal'in, kenwood'un vardır bundan. en önemlli faydası, besinleri vitamini içinde kalacak şekilde ve yağsız pişirme avantajı sağlamasıdır.
 • ben bunu zamaninda almayip da beni 7.5 sene boyunca les, rezil, yagli, civik, saglik siken santiye yemeklerine tamah etmek zorunda birakan kafami sikeyim. 15 dakikada sebzeleri yika, soy, dogra, eti, tavugu, baligi kafana gore gore at, istiyosan pilav milav da ekle, bas dugmesine 25 dakikada pissin, 10 numara lezzetli ve saglikli yemegin hazir olsun. resmen yasam kalitemi arttirdi alet.
 • uzun yıllar iplemediğim kolestrol beni anjiyografi için masaya yatırtınca dolaplardan bulup çıkarıp kullanmaya başladığım mutfak aleti. bunca yıllardır bunu kullanmayan kafama sıçayım.

  bir kere kullanımı en ev işinden anlamayan insanoğlunun bile becerebileceği kadar kolay (bu arada börek, karnıyarık, fırında kuzu kol yapan bir kişiyim) sebzeleri yıka, soy, eğer yanına pilav da istiyorsun ölçeği kadar pirinci normal pilav yapar gibi ıslat (bu arada yasemin pirinci bu alette yapılırsa iyice güzel pişiyor) sonra kabına ölçüsü ile su koy ve zamanı başlat. bu kadar !

  zaman içinde sadece haşlanmış sebzenin o kendi suyunu içinde tutmuş lezzetini nasıl da unuttuğumuzun farkına varıyorsunuz. o lezzetlerin üzerine az zeytinyağı ve baharatla da çeşni sağlamak mümkün. mesela patatesin üzerine karabiber ve tatlı kırmızı biberi daha buhara vermeden ekip işleme sokmak ayrı bir güzel oluyor.

  pirinç ve pilavdan bahsederken safranlı pilavı da ilk kez buharlı pişirici ile denedim. on numara oldu. pilav yağsız da olsa tane tane o kadar güzel pişiyor ki anlatamam.

  son denemelerim bütün soğanı sarımsağı da buharda pişirip o yumuşamış lezetleri löpür löpür götürmek. onlara da kıyılmış maydanoz ve pul biber yakışıyor. aklınızda olsun.
 • bunlardan bir tane satın aldım ve şu an haftada 3 gün yeşil fasulye yiyorum. özellikle sebze yemeklerinden mahrum kalan bekar erkekler için müthiş bir alet. yemekleri hazırlamak çok kolay .pişirmek istediğiniz sebzeyi yıkayıp baharat ,soğan ya da patatesle beraber tabağa koyup düğmeye basıyorsunuz , 1 saat sonra yemek hazır.
 • kesinlikle tr'den almıyorsunuz. 50 euro'luk şeyi 700 tl'ye falan satıyorlar herkes yolunu bulmuş. amazon.de'ye giriyorsunuz 100 euro'luk bir aleti gözünüze kestiriyorsunuz 15 euro vergiden düşüyorlar 500 liraya tertemiz bir steamer'ınız oluyor.
 • kaç aydır almak istiyorum, erteliyorum. tavsiye verecek arkadaşların yeşilini bekliyorum