şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sırf oyuncak ayı tasarımını amaçlaran, "konsept" kavramını abartmış marka yahut mağazalar zinciridir.

  isminden de tahmin edileceği üzere peluş ayıcıklar satılır burda. girersiniz, ayınızın tipini seçersiniz evvela. yeşil, kıvırcık tüylü, ufak tefek bir ayı mı, koca koca kulakları olan bir bozayı mı, göz kırpmış pembe bir ayı mı istiyorsunuz artık paşa gönlünüz ne buyurursa, ilk kısımdan onu seçersiniz.

  bir sonraki adımda, içinde hallaç gibi elyaf mıdır neyse artık ayının içini dolduracak olan malzemeden koccamaann parçaların atıldığı/açıldığı/parçalandığı vs. bir makine vardır. bu makineden çıkan dolguya hazır malzemeyle ayınızın içi doldurulur ve dikilir.

  daha sonra zibilyon türlü ayrıntıya girmek için diğer standlara bakarsınız. kıyafettir, gözlüktür, tokadır, ayakkabıdır, çantadır, vs.vs. bir sürü kıvır zıvırdan, zevkinize göre ekler diktirir/giydirir vs. yaparsınız.

  sonrasında ayınız hazırdır.

  ama bütçeniz buna hazır mıdır bilemem.

  buyrun web sitesine; http://www.buildabear.com/

  şubat 2017 editi: seneler sonra, geçen ay istanbul'daki bir avm'de mağazasını görünce burnumun direği sızladı.
 • tasarlanan her ayının kendine ait bir numarası vardır ve veritabanında bu numaralar sahibiyle eşleşmiştir.
  yani olur da ayınızı kaybederseniz ve biri bulursa, ayınızın numarasından sizi bulup ayınızı size ulaştırabilir.
 • ismiyle uyumsuz olarak sadece ayı yapılmayan mağazalar zinciridir. tavşandan midilliye, çizgifilm/film karakterlerine (fifi , chewbacca vb.) kadar birçok çeşitte pelüş oluşturulabilir. kalp atışı, ses veya koku efekti eklenebilen pelüş, bu mağazalarda donuna kadar kıyafetle donatılabilir. kanaatimce büyüklerin daha verimli olduğu bir yerdir.
 • yurtdışında çok uzun yıllardır var olan türkiye'nin geç ve muhtelemen güç tanıştığı peluş oyuncak markası.
  bir kere fiyatları çok yüksek, pamuktu peluştu içine ses efekti ya da koku ekletmenin bile minimum maliyeti 130 tl. e bunun üstü başı ve aksesuarları var, giydiriyorsunuz o oyuncakları; ayakkabı, kıyafet, şapka, çanta vb. maliyet 250-300 tl'ye ulaşabiliyor minimumları seçerek ve sonsuzluğa doğru çıkıyor.
  hiçbir özellik koydurmadan, sıfır aksesuar, sadece pamuk koydurup alabileceğiniz peluş oyuncak fiyatı ise minimum 79 tl.
  yok isim koyup, doğum belgesi ve kimlik de veriyorlarmış.
  bizim ülkede kadının, çocuğun, hayvanın kıymeti yok ki oyuncağın olsun.
  ha o kadar eder mi ? etmez.

  tanım: sinek avlamaya mahkum oyuncak mağazası.
 • bugün gönderilen kısa mesajla, tüm ürünlerde 10-28 şubat arasında yapacağı %50 indirimle türkiye'ye veda edeceğini bildiren mağaza. zaten parça parça gidiyordu ama, böylece bir devir iyice kapanmış olacak benim için...