şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: fenerbahçeliyim demenin tuhaf yolları)

  edit: doğru dürüst adam gibi çıkıp fenerbahçeliyim demek varken garip bir şekilde bunu belirten insanlar için kullandım ama neyse ya... bas eksiyi..

  zamanın ötesinden gelen edit 2 : şu entry hala tuhaf bir şekilde birilerini gocunduruyor ya, anlamış değilim amma takıntı varmış be arkadaş. küfür etsek bu kadar kasmazdı kimse!
 • fenerbahçelilerin de galatasaray'ı destekleyerek dahil olduğu gruptur. sırf bu lacivertten kırmızıya geçmeleri bile başlı başına bir olayken, kendi renkliliğine bakmayıp kendi taraftarı dışındakilere bukalemun demek bu grubun ayrıca ironisidir.
 • fenerbahçelilerin galatasaray'ı destekleyerek veya kartal gol gol diyerek dahil olmadığı gruptur. 34 maçlık bir ligte 1 veya 2 maç rakibin puan kaybetsin diye başka bir takımın yenmesini isteyebilirsin gayet doğaldır, kendinizi kandırmayın. ama bukalemunsporlular ne yapar her hafta fenerbahçenin rakibini destekler, fark burada.
 • fenerbahçelilerin ezeli rakibini desteklediklerinde dahil olmadığı grup.

  yani öyle diyolar, kafalar güzel abi.. biz burda fenerbahçe'yi övsek kendi kendilerini sikerler heralde.
 • fenerbahçeliler hiç bir zaman kendisi ile zerre kadar ilgisi olmayan bir maçta trabzonu, gsyi, bjkyi desteklememiştir. eğer kendi rakibi puan kaybedecekse karşı takımın yenmesini istemiştir, destek en fazla bu kadardır. ama geçen yılki kupa finalinde kendisi ile zerre kadar ilgisi olmayan bir maçta trabzon atkısı alıp maç izleyen binlerce bukalemunlu vardı.
 • taraftarları, basketbolda efes'i, kadın voleybolda vakıfbank ve eczacıbaşı'nı, erkek voleybolda arkas, ziraat ve halkbank'ı, atletizmde ise enka'yı tutar.
 • `4 mart 2009 fenerbahçe sivasspor maçı` sırasında şampiyonluk sizin kupa bizim diye bağıran taraftarların kurduğu takım. tabi sonucunda ikisi de babayı aldı ama işlerine gelmediği için hatırlamazlar. diğer 17 takım onlara karşıya o yüzden. bu arkadaşlar beşiktaş ve galatasaray başka takımlara karşı şampiyonluk mücadelesi verdiklerinde hiç başka takım tutmazlar ve karışmazlar. hadi ordan.
 • bir taraftar grubu. ulan ben de diyorum, niye bizim maclar malum ortamlarda izlenirken baglanti kasiliyor. birakin bi rahat mac izleyek amk.

  not: fenerbahceliyim.
 • geçen sene son maçta beşiktaş bursaspor maçının 2-2* bittiğini zanneden fenerlilerin beşiktaş lehine tezahurat yapması da bukalemunsporluluk değil midir?

  http://www.youtube.com/watch?v=kvwyhdvhm_4

  edit: tanım yapmak gerek. yapalım. fener taraftarının götlerinden uydurdukları terimdir. 3 büyüklerden birini tutan bir kişinin diğer büyüklerin başarılı olmasını istememesi kadar doğal birşey olmadığı fikrindeyim. ben bir beşiktaşlı olarak fenerbahçe şampiyon olsun, galatasaray başarıdan başarıya koşsun istemem. oynadıkları rakipleri de desteklerim. bunun bukalemunla orangutanla ornitorenkle alakası yok bence
 • bazıları bir türlü anlamak istemiyor ama bukalemunsporluk şampiyonluk yolunda çekiştiğin rakibini başka bir takım yenince ve sen şampiyon olunca yenen takım adına tezahürat yapmak değil (ki bunu da hoş karşılamıyorum), şampiyonlukla alakan bile yokken rakibin sana 30 puandan fazla fark atmışken sırf kendin yenmeyi beceremiyosun diye, bari başkası yenince kutlayayımdır. "o takım kimle oynarsa oynasın rakibini tutarım"cılıktır. renkten renge girmektir.