şükela:  tümü | bugün
  • kanaltürk'te sunduğu spor haberleri, hafta sonu ana haber bülteni ve "yeni bir gün" adlı programıyla ekranlarımızda parlayan güzeller güzeli... en kısa zamanda tekrar parlatsın o ekranları dediğimiz, yeni programlarını beklediğimiz...
  • hafta sonu, gece haberlerini sunan cnn türk spikeri.
  • esmer güzeli. iş yapar aslında ama bir şey eksik demek ki bir türlü ön plana çıkamıyor. tuncay özkan napıyor ediyor buluyor güzelleri efendim. ha, twitter'ına da geçen şey yazmıştı; "benim için ekşi sözlük itü sözlük ve uludağ sözlükte yazılanlara baktım da... arkadaşlara seslenmek istiyorum buradannnn". duyduk sesinizi efendim.
  • trt türk spikeri... bazen ntv'de gece haberleri sunacak kadar güzel, bazen fox'da ancak spor programı sunar diyecek kadar çirkin...
  • ilber ortaylı ile yaşanan sürtüşme ile ilgili çeşitli kuruluşlara gönderdiği tekzip mektubu şu şekildedir:

sayın yetkili,

sitenizde editörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendiğim gümüş hilal programının 16 eylül 2010 15:40 yayınıyla ilgili haberini üzüntü ile okudum. ayasofya’ya ilişkin yaptığımız yayına kültür ve turizm bakanımız sayın ertuğrul günay, ayasofya müze başkanı doç. dr. haluk dursun ve topkapı sarayı müdürü tarihçi ilber ortaylı görüş ve düşünceleri ile ayrı ayrı katkı sundu. programda ele alınan dosyalar ve yapılan bağlantılar bu hassas konunun tüm izleyiciler tarafından net bir şekilde görülmesi için yapıldı. programa ilişkin videolar sitenizde gördüğüm kadarı ile elinizde…tümünü izleyemediyseniz sizlere gönderebilirim. benim herhangi bir canlı bağlantıda konuğum tarafından terslenmem ya da soruma yönelik bir tepki görmem söz konusu bile değil çünkü zaten sayın ortaylı durumdan dolayı gerilmiş olacak ki sorumu tam olarak anlayamadı… oysa ki aynı soruyu kültür ve turizm bakanımız ertuğrul günay’a da sormuş ve gayet güzel bir yanıt almıştım. ben kendisinden akdamar, sümela ve ayasofya arasındaki farkı kamuoyu ile paylaşmasını isteyecektim. çünkü ben sorularımı kamuoyu adına soruyorum ve öyle de yaptım.. sitenize koyduğunuz yayın videosunun bir kez daha izlenmesini rica ediyorum. çünkü eğer izlerseniz göreceksiniz ki ilber ortaylı telefonu benim yüzüme kapatmamış aksine gerginlik geçtikten (durumu anladıktan) sonra 4 dakika boyunca konuyu aydınlatmış ve sonunda teşekkür etmiştir. büyük emek verdiğim programım ve meslek hayatıma yönelik bu haberin(kimilerinin kıskançlık ve husumeti) düzeltilmesini tarafsızlığına inandığım sitenizden rica ediyorum..

buket aydın…

gümüş hilal editörü
  • ilber ortaylı'dan ayar yememiş, aksine ilber ortaylı'nın hışmına uğramış spiker. hakkında bilgim yok, klasik tabirle tanımam etmem ama gündelik hayatta yaşadığımız tartışmaları normal karşılarken, televizyonda gördüğümüz en ufak kıvılcımı ''aha aha bak şu ayar yedi, şu ayar verdi'' tadında yorumlamak doğru olmasa gerek.

ilber ortaylı'da zaten bu konularda yani insanları azarlama konusunda sabıkalı biri olarak biliniyor zaten. bu olayda çok farklı değil.
  • birileri benim entryleri takip ediyor olabilir... ntv'de gece haberleri sunmaya başlamış...
  • haber spikerliği üzerinde durmuyor sanki, o ciddiyet bu kızımıza yakışmıyor; öylesine sevimli, öylesine eğlenceli ve tabii ki güzel.
  • orta yüzünde bir asimetri var ama on haber bülteni oldu hala çözemedim.