şükela:  tümü | bugün
 • kıyamam ya selülit için mi sildirmiş sırf
 • halihazırda bir insanın -kim olduğundan bağımsız- gizlice çekilen fotoğraflarının izni alınmadan boy boy basılması zaten sorunlu.
  youtube fenomenlerinin sokak fotoğrafı için izin almanız gerekmez diye bağrındığına bakmayın, gerekir.
  sizin fotoğrafınızı sizin izniniz dışında çekerler ve yayınlarlarsa siz de kaldırılmasını talep edebilirsiniz.
  buket aydın'ın fotosunu kaldırdıkları hızla kaldırmazlar belki ama kaldırırlar. kaldırmak zorundalar.

  buket aydın ve kahkahasından nefret edenlerden olsak da objektif olmak gerek.

  yalan konuşuyorsuunnn diye aldığım mesajlar üzerine edit:

  "kamuya açık alanda kişi yaşamını yaşarken bunu gizleme gereğini duymamaktadır. fakat bu alan yayıncıların rahatlıkla müdahale edebileceği bir alan değildir. bu alana çok sınırlı olarak müdahale edilebilir. bu alan ile ilgili olarak; kişinin bir parkta oturmasını, ailesiyle pikniğe gitmesini, sinemaya gitmesini, bir kafede çay içmesini, dostlarıyla bir barda eğlenmesini, plajda denize girmesi veya evinin havuzunun kenarında güneşlenmesini örnek verebiliriz. bu alandaki faaliyetler ve davranışlar sürekli olarak izlenemez. izlendiği zaman ilgili kişi rahatsız ediliyorsa yahut izni alınmadan kaydediliyorsa, fotoğraflar çekiliyorsa hukuka aykırı olur. ancak bu kuralın istisnaları vardır. bu istisna kişinin davranışlarının haber değeri taşıması, kişinin kamuya mal olmuş biri olması veya izninin bulunması halinde mümkündür.

  eğer kişi gazetecileri davet ediyorsa, fotoğrafı çekilirken el sallayıp, gülümsüyorsa ve özellikle objektife doğrudan bakıyorsa izin verilmesi hali vardır. ancak burada verilen izni kötüye kullanmayacak kadar çekim yapılması ya da görüntü alınması söz konusudur. bir kez izin verildi diye kişiyi sürekli izlemek onun özel yaşamını yaşamasına engel olur ve hukuka aykırı olur.

  kamuya açık alanda kişiler sürekli izlemeye konu olacak biçimde fotoğraflanamaz.
  kamuya açık alanda kişinin izni alınmadan yapılacak fotoğraf çekimleri ilgilinin şikayet ve tazminat talebine konu olacaktır."

  https://www.tfsf.org.tr/indir/haklarimiz.pdf

  bazı ayrıntılar olsa da kaldırılmasını talep etme hakkınız var.
 • görece karizma yerlerde
 • "belki de kadın "selülitleriniz göz kanatıyor" tarzında yorumlar yapabilecek kadar alçalan insanların gözlerinden kaçırmak için yapmıştır" dedirten hadise. belki de ağızlara sakız olmak istemiyordur.

  ne bileyim. torpilli olup da haber sildirmenin önüne geçiyor sanki bu tarz davranışlar.
 • "bunun niye haber değeri var?" .... dedirten salak başlık.
  (bkz: evet derdinizi sikeyim)
 • buket aydın’ı sev sevme, ortada izinsiz gösterilen fotoğraf var ve kaldırılmasını istemesi gayet normal. muhalif olmadığı için olayı hemen torpile, hökümed yalakalığına vurmanız acınası.

  ekşi’de fav kovalamak bu kadar kolay işte. muhalif olmayan birinin açığını gör, linç başlat, yağsın favlar.

  ananız veya karınızın böyle boy boy fotoğrafları izinsiz yayınlansa ve kaldırılmasını istese tepkiniz “insanların haber alma özgürlüğüne müdahale ediyosun” olacak herhalde.
 • kaldırılacak kadar da varmış.

  bu kadının fiziği düzgün görünüyordu ama giydiği kıyafetlerle iyi gizliyormuş gerçekleri. baldırları benimkinden kalınmış maşallah. *

  doğru karardır.

  edit: orası baldır değil üst bacak diyenler olmuş, allah başka dert vermesin birader.
 • buket aydın'ın mayolu fotoğrafının haber olması saçma. kim olduğundan bağımsız kaldırtılabilmesi gerekiyor bence. benimkini umursayıp yayınlasalar ben de kaldırtabilmek isterdim.
 • mayonun kalitesizliği, selülitler, estetiğe boğulmuş bir yüz, çekilen fotoğraflardaki aşırı itici yüz ifadesi ile birlikte bulunulan sahilden nefret ettirip, derhal ortamı terk ettirecek kadar berbat fotoğraflardır.
 • çok yerinde bir karar olmuş ,hatta belki de ilk defa doğru bir iş yapmış olabilir ...