şükela:  tümü | bugün
  • *
    evden ya da işyerinden kargo teslim al(a)mayanlar için belirtilen noktalarda teslimat yapılması mantığıyla çalışan yeni bir sistemdir. bunun için belirli dükkanlar teslimat noktası yapılacak, alıcılar da uygun noktayı adres olarak verecek vs. vs.

eskilerin "bakkal hacı ahmet eliyle teslim edilecek" vs. modeliyle benzeşmektedir.

http://www.bukoli.com/
  • yurtiçi kargodan kurtardığı için allah razı olsundur. sırf bu hizmet nedeniyle babil.coma bir şans daha verdim. pişman olmadım.
  • babil.com'a ait değildir. borusan holding'in yatırımıdır. tutar mı tutmaz mı bilinmez. eğer üzerine ciddi yatırım yaparsa borusan holding tutturabilir.
    çok fazla kullanılmaya başlarsa bakkal ve marketler normal kargocular gibi atar yapmaya başlayabilir :)
  • hızlıal.com üzerinden dün sabah bir ürün sipariş verdim. kargo olarak da bu koliyi seçtim. bugün telefon açtığımda daha yola çıkmamıştı. hızlıal.com'u aradığımda dün kargoya teslim edildi bilgisi verilmişti.
    şimdilik hız konusunda sınıfta kaldı. ben de madem daha yola çıkmadı, adres değişikliğine gidip evimin karşısındaki kırtasiyeyi seçtim. bakalım kaç günde gelecek, göreceğiz.
  • sadece istanbul'a odaklanmışlar şimdilik. en azından 3 büyük şehirde ağlarını genişletmeliler. ankara gibi başkent olan bir şehri es geçmemeliler.
  • adrese teslim kargo ile aynı fiyatta olması başta şaşırttı, sonra da "demek insanlar kargoculardan o kadar tiksindi ki aynı parayı verip kendi gidip almayı tercih edebiliyor" dedirtti.
  • evimin civarında 10 farklı noktaya kargo getiren sistem. dur bakalım, bir sorun yaşamazsam mng, yurtiçi ve aras şubelerinin önünde "lan bu bukoli.com müthiş bir şey" diye slogan filan atacağım.

edit: sorun yaşanmadığı gibi, marketçi "abi senin buraya gelmene gerek yok. sen beni ara kodu ver ben bilgisayardan gireyim. koliyi hemen çırakla yollayım. başka siparişin olursa onları da eklerim" diyerek beni mutluluklara gark etti. alnından öpüp dükkanı elimde babil.com kolimle terk ettim.
  • hızlı al da kullanmaya başlamış. dediğine göre sokağın başındaki çiçekçi; ki dokuza kadar açık kendisi bir kargo noktasıymış artık. valla süper olur, iş dönüşü paketi al eve geç, muazzam. yalnız aras kargo'dan sembolik olarak bile olsa 1-2 lira daha ucuz olsa iyi olurmuş. şu halde aras kargo olacağına gider kendim alırım falan gibi olmuş aynı para olduğu için.
  • siparişimi teslim alırken kullandığım sistem. kargo şirketi tercih etmedim bilerek çünkü siparişi veriyorsun sonra peşinden koşuyorsun neredeyse bütün şirketlerde. bunda en azından kargonun sokağındaki markette olduğunu biliyorsun. teslim alırken de gayet hızlı. bir türlü sizi evde bulamayıp (?) kargoyu almaya dükkana çağıran, gittiğinizde de "dağıtıma çıkmış yarın gelin" diyen alemin akıllısı kargo firmalarının sonunu getirir umarım.
  • hizlial kendilerine iletmekte 2 gun gecikmis olsa da, paket ellerine gectikten sonra yarim gun icinde soyledigim bakkala ulasti. genelde kirtasiyecilerle, kirtasiyeci yoksa bakkallarla anlasiyorlar. herhalde dukkanda bilgisayar olmasi gerektiginden.

pakedi aldiktan sonra edit: kirtasiye ve bakkallarla anlasmalarinin bir diger sebebi de pakedi teslim alirken adeta bir bakkal defterine ad soyad tckn ve imza atiyor olmaniz. defterdeki diger insanlarin bilgileri de onunuzde oluyor tabi. ornegin benim aldigim bakkalda bukoli 2014 sonunda biraz kullanilmis, benden once en son 2015 nisan ayinda kullanilmis. defterdeki toplam dolu satir sayisi da 7 ya da 8 idi.