şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kahraman tazeoğlu'nun yeni çıkan kitabının adıdır. ön kapaktan: "bazı aşklar aşka ihanettir."
  • herkese okuması için tavsiye ettiğimdir.

kitabın isminin anlamı ise sabah, sabah vakti dir.
  • ya bana ilk bi kac sayfasi vicik vicik ask dolu geldi ya da ciddi anlamda artik bu tarz bakis acisiyla yazilmis kitaplar bende olumlu etki yaratmiyor. eger kitabi okumayi ilerlettigimde fikrim degismezse simdilik tam bi ergen kiz kitabi gibi duruyor ki kahraman tazeoglundan boyle bisey beklemem.
  • arka kapağı güzel bir kitap;

" güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim. artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum sayende. eskisi gibi değilim. neden mi senden çok daha öndeyim? herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.

çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar yalnızlığa iyi gelirmiş. işte ben bu şekilde hayata karşı direndim. keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile.

ben senin doğrundum sevgili. ötekiler gelip geçerdi. sen doğru olanı değil, gerçek olanı seçtin. terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

bana bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. unutmak alışmaktır. unutursun demiyorum... ama alışacaksın biliyorum."

edit: bitiremedim kitabı ya, yarısını zor okudum.
  • kahraman tazeoğlu adlı arkadaşın çok fazla yakarım geceleri dinlediğini gösterir bir arka kapak yazısına sahip kitap.
  • ergenlere hitap eden, vıcık vıcık aşk sözleriyle dolu bir kitap. anca kitapçıda elinize alıp ilk sayfasına kadar tahammül edebiliyorsunuz. düşünün; sosyal medyada ergenler tarafından kitaptan alıntılar yapılmaya başlandı bile. (bkz: tehlikenin farkında mısınız?)
  • yakın bir arkadaşım zamanında kahraman tazeoğlunun kitaplarını okuyup öve öve bitirememişti.geçen gün çok satanlarda görünce "alayım da okuyum neymiş" dedim. amaa o da nee?? ağdalı sözler, her aşkını en büyük aşk sanan ergen kız tripleri fenalık geldi. parama acıdım yeminlen.

ayrıca bukre müstakil bir roman değil.kitabın yaklaşık 170 sayfası bukreye ait.onun dışında 8-10 tane deneme var.ama bukre faciasından sonra onlar okunmadan es geçildi.

kimler okumalı: 13-15 yaş arası ergen kızlar. *
  • kitapçıda elime alıp okudum azcık. duygu yoğunluğu bakımından güzel. çok satmak için yazıldığı da belli. ergenler bu kitabı okur. hatta ağlar, kitabı göğsüne kapatır falan. öyle yani.
  • henüz timeline' ımda cümleleri alıntılanmayan kitap.

(bkz: büyüdük galiba)
  • kahraman tazeoğlu'nun okuduğum ilk muhtemelen de son kitabı.

http://kitapbocegim.blogspot.com.tr/…-tazeoglu.html