şükela:  tümü | bugün
  • selami $ahin'in besteledigi; 80li yillardan ait bir zeki muren $arkisi. sozlerinin bir kismini yaziyorum sonra gelip birisi tamamlar:

ellere kanip da gitme sevgilim
    hayat bu gun gelir harcarlar seni
    bir de saclarina karlar yaginca
    eskimis $al gibi atarlar seni

bulamazsin, bulamazsin benim gibi seveni
    bulamazsin bulamazsin; seni mutlu edeni
  • ellere kanıp da gitme sevgilim
    hayat bu gün gelir harcarlar seni
    bir de saçlarına karlar yağınca
    eskimiş şal gibi atarlar seni

eğer gideceksen mani olamam
    düşersen sonunda yine bul beni
    vefasız kullardan vefa bekleme
    kıymetsiz bir pula satarlar seni

bulamazsın bulamazsın benim gibi seveni
    bulamazsın bulamazsın seni mutlu edeni
    bulamazsın bulamazsın benim gibi seveni
    bulamazsın bulamazsın senin için öleni

sevgilim dünyanın kanunu böyle
    sevip mutlu olan varmıdır söyle
    seni benim gibi kimse anlamaz
    mutlu olamazsın başka biriyle

(bkz: copy paste degil alinteri)
  • kıraç'ında pek bi şahane söylediği şarkı..
    http://www.youtube.com/watch?v=bekv5h-p65e
  • bergen'in 1982'de yorumladığı şarkı.
  • zeki müren yorumu muhteşemdir, etkilenmemek mümkün değildir. her "bulamazsın" dediğinde insanın içine bir şeyler oturur.
  • zeki muren yorumu enfes olan selami sahin bestesi.
  • kaprisli, artis, kibirli bir şarkı. ne demek "bulamazsın benim gibi seveni" kardeş.. niye bulamasın ki.. sen birini öküzlemesine, hayvan gibi, manyak ötesi sevmişsen, o kişiyi bir başkası de pekâlâ sevebilir. lütuf mu gösteriyorsun severek? minnet mi ediyorsun?

delikanlıysan "bulamam senin gibi sevecek birini" de. o vakit alkışlarım seni ayakta, "hêlâl..." diye diye.

ya da yüreğin büyümüşse "aramam senin gibi sevecek birini" de. o zaman önünde eğilir, ellerinden öper, başıma da koyarım.
  • parca tesirli bir bomba.

sinavlara calismaktan yorgun uyanilan bir sabah dinlemek durumunda kaldim, ustum basim kan lekesi...

agzim yuzum yamuldu yemin ederim.

seni kim boyle uzdu de soyledin bu sarkilari zeki abi?
  • ben de diyorum hiç zeki müren şarkıları (bakınız zeki müren şarkıları, illa ki bakınız, yetinmeyiniz dinleyiniz.) havası yok bu şarkıda, meğersem selami şahin bestesiymiş. her taşı mesken tutan adam şu selami şahin. karınca yuvası, sivri musikişinas, tuşlular haznedarı, şantöriye cumhuriyetinin bekası. oha, şarkıyla ilgili yazacağım entrinin ana fikrini kaybettim, ohooo, bulamazsın, bulamazsın.
  • aşık olduğu o kişi tarafından terk edilenlerin, kendi kendine "bulamazsın benim gibi seveni..." demekten daha iyi bir avuntusu olmayanların şarkısı. yani ben, yani biz.

ama şunu da unutma ey giden! dönsen bile, bulamazsın beni bende.