şükela:  tümü | bugün
  • ne kadar ilginç bir millet olduğumuzun göstergesi.
    ülke içinde anamıza sövülüyor, dövülüyoruz, hapse atılıyoruz, yeri geliyor mülteci saldırısına uğruyoruz, liderlerimiz sürekli kavgacı, kutuplaşmış bir millet olduk ama yok, o bulaşık fırçası bile ne kadar küçük ama önemli.

türk’ün türk’ten başka dostu yoktur sözünün doğruluğu...

şu etkiyi bir de kendi ülkemizde, kendimiz için, huzurumuz için yapabilsek keşke?
  • hepimiz birbirimizin laciverti olduğumuz için türkiye'de birleşmek zor ama sıra yurt dışına geldi mi elde ovunulecek tek şey var o da türklük. bundandır kenetlenmemiz.

örnek: lan bize nasıl tuvalet fırçası tutarlar laaan. türküz lan biz, osmanlı torunuyuz. bir zamanlar dünyaya hukmediyorduk biz. soylemismiydim türküz lan biz!
  • kenetlenecek bir sürü şey varken bu olaya bu kadar takılmak bana sempatik gelmiyor. keşke kadın cinayetlerine, çocuk istismarlarına, tecavüzcülere ceza indirimleri için ülkeyi ayağa kaldırsak.
  • boş şeylere odaklandığımızı gösterir.

yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi; kadın cinayetleri, çocuk istismarı, doğa katliamları gibi konularda kenetlenemiyoruz. ben bulaşık fırçası olayında övünülecek bir yan göremiyorum, tam aksine utanmamız gerek.
  • butun dunya tarafindan barbar olarak algilanmamizin baska sebeplerinden biridir.

uc dort gerizekalinin davranislarindan oturu su an butun turkler, mizah anlayisi olmayan, vahsi yaratiklar olarak goruluyor.

kenetlencek daha guzel seyler ya da daha ciddi seyler bulsaniza. herife olum tehtidleri atmanin ne manasi var? adam araya kaynamak istemis iste yaraticiligini kullanmis. bulasik fircasini neresinden cikardi bilmiyorum ama takdire sayan bence.

yani demem o ki, az sakin olun gozunuzu seviyim ya. epi topu yuvarlak bir cismin pesinden kosan insanlar yani bu kimsenin dini, imani, yasama amaci olmamali.

saygi istiyosaniz elalemin milli marsini istiklamayin. saygi istiyosaniz siz de saygili olun. cunku butun ulke bu ongoruyu yasamak zorunda kaliyo.

tanim : gozunu sevdigim ulkemin insanlarinin bir kez daha salak sacma seylerin arkasina siginip nefretlerini yaymak icin kullandiklari bir aractir.
  • kenetlenme değil aşağılık kompleksinin dışa yansıması.
  • izlanda'dan gelecek olan kafiyeye soba borusu uzatılarak dünyaya verilecek olan mesajla kenetleneceğimiz kanaatindeyim.
  • kenetlenerek uluslararasi sanal zorbalik yaptik. alti ustu bir saka ile kendimizi ulusal basinda rezil edebiliyoruz. diger milletlerin gulup gecebilecegi bir seyi ulkeler arasi soruna donusturduk hala gururlananlar var. ayni izlanda gecen maclarda konya’da daha uzun sure bekletilmis biz nota verdik ulkeye. saka maka dunyanin sanal zorbasiyiz.

(bkz: cyber bullying)